Pět iPhone aplikací pro exchange studenty

Pokud máte iPhone, nebo si ho chcete v USA koupit, může vám přijít vhod pár tipů na aplikace, které se vám budou jako cestovateli hodit.

Slovník

Bez toho by se asi obešel málokdo :-). Používám iSlovnik (jako jediná aplikace z toho seznamu je placená – $0,99).

Konverze a převody

Velmi užitečnou aplikací je Currency, díky které můžete přepočítávat měny. Nastavíte si, které chcete měny (já mám USD, CZK, EUR a GBP), a z jedné vám to přepočítá do ostatních, přičemž kurzy si můžete aktualizovat kdykoliv budete na internetu (já se – aspoň tady v Česku – připojuju jen přes WiFi).

Pro převod všeho do všeho můžete použít aplikaci Handy Convert (vzdálenosti, rychlosti, teplota, rozloha) – viz obrázek.

Výdaje

Pro přehled výdajů jsem narazil na perfektní a jednoduchou aplikaci Money Tracker Free (zdarma ve verzi s reklamou). Nastavíte si kategorie – já mám nutné (jídlo aj.), nenutné (zábava aj.) a osobní výdaje (notebook aj.), a do těch poté zadáváte útratu – při tom si můžete volit, jestli jste platili kartou, hotově, šekem nebo jinak, případně přidávat poznámky. Ve statistikách si potom můžete prohlížet kdy a kolik jste za co utratili.

Sales tax

Na počítání sales tax je pěkná aplikace World Tax Calculator – ani nevím, jestli bude potřeba, ale funguje tak, že si nastavíte stát, kde se nacházíte, a můžete si vypočítávat sales tax (daň, která, pokud jsem to pochopil správně, není v USA zastoupena v ceně jako u nás DPH).

Když už jsme u těch nákupů, náhodou jsem narazil ještě na aplikaci RedLaser, pomocí které můžete vyfotit čárový kód výrobku v obchodě, a aplikace vám potom na internetu najde ceny v eshopech. Z toho sice kamenní obchodníci moc radost mít nebudou, ale může se hodit, pokud by se Vám třeba zdálo, že ta cena je nějak přestřelená. :-)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *