Práce by byla, ale kde budeme bydlet?

BYDLENI-cover-photo

Minule jsem psal o tom, co obnášelo dostat náš první (a poslední) email se sdělením: Ano, máme práci pro vás oba!

Kde ale budeme bydlet?

Šlo o práci v caravan parku (autokemp) v národním parku District, který se nachází tak nějak na severozápadě (Midlands, pokud se v UK orientujete). Nejbližší větší známý města jsou Manchester, Sheffield nebo Liverpool.

Minule jsem taky zmínil naše požadavky na pracovní pozici, mezi kterými bylo, že k práci chceme i bydlení. A náš zaměstnavatel nám nabídl možností hned několik: stanovat přímo v kempu (jako lonští Poláci, což jsme se ale dozvěděli až o hodně později od dlouhodobých zaměstnanců), přijet s karavanem; a nebo si sehnat pronájem v blízkém městě (cca 15 minut autobusem), s čímž by nám prý byli ochotní pomoct, ale máme očekávat výdaj 350-450 liber měsíčně.

V autě?

Museli jsme proto začít vymýšlet jak to tedy uděláme, ten pronájem by sice nebyl až tak hrozný (napůl), ale já jsem dostal jiný nápad.

Původně jsme chtěli letět letadlem, ale mě napadlo: Proč nejet autem a nebydlet v něm?

Jako, bydlet v autě?

Ano, na první pohled to je trochu extrém tři měsíce bydlet v autě, ale máme v rodině Volkswagen Multivan, což je Transporter v osobní verzi, a už mockrát jsem se přesvědčil o tom, že se v něm dá kempovat velmi pohodlně. Zadní sedačky se dají rozložit na spací prostor velikosti cca king size, má to nezávislý topení na naftu, tak proč ne?

Anička se této verzi sice dlouho bránila, nakonec ale uznala, že pravděpodobnost odpadnutí všech 4 kol v půlce cesty a jiných katastrofických scénařů je docela malá :) a výhody převažují nevýhody (omezení, kolik si toho může člověk nabrat do letadla), roadtrip před a po Anglii a tak dál.

Navíc, i kdyby bylo fakt úplně nejhůř a něco se fakt rozpadlo, tak mám od ÚAMK pojištění, které je platné po celé Evropě a v rámci kterého by nás zadarmo odtáhli nebo poskytli asistenci, takže… :D

Takže v autě.

Zbývalo proto se táty zeptat jestli s Multivanem má přes léto nějaké plány a jestli ne, tak jestli si ho můžu půjčit. Odpověď byla kladná a za to ještě jednou děkuji!

Přípravy auta

V období od dubna do konce května prošel Multivan servisem (přecejen je to ročník 1998, na tachometru má přes 300 000 kilometrů, a v reálu se to bude blížit dvojnásobku – jsme třetí majitel). Podařilo se mi ještě sehnat originální liťáky, protože ty současný byly větší a podle TP neměli na autě co dělat a nechtěl jsem s tím tři měsíce provokovat po západní Evropě.

Krátce před odjezdem jsem dovnitř namontoval držák na monitor (kombinace držáku na skla a VESA držáku na zeď), auto kompletně vyčistil a vyleštil, a Multivan, teď krasný jako nikdy za dobu co ho máme, byl připravený na cestu.

A photo posted by Jiri Pavlik (@jiripavlikcz) on


A my skoro taky…

Nezapomeňte se přihlásit k odběru nových článků, buď přes email nebo přes facebook. Dále si taky můžete přečíst všechny dosud publikované články ze série UK Work & Travel 2014.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *