Datová SIM karta na cestování po USA – jak zařídit ještě z ČR?

V tomto článku se dozvíte jak si zařídit SIM kartu s datovým plánem na cestování po USA, tak abyste hned po vystoupení z letadla v USA měli funkční internet v mobilu. Ten se může hodit z mnoha z mnoha důvodů (nestabilní nebo nedostupné WiFi na letištích; komunikace s tím, kdo Vás vyzvedne; možnost zavolat si Uber z letiště nezávisle na místni WiFi, a nemuset běhat po obchodech a snažit se SIM kartu sehnat lokálně).

Osobně jsem před lety během amerického exchange pobytu a později i během měsíčního roadtripu po USA používal AT&T GoPhone SIM kartu koupenou až na místě v USA, bohužel starou SIM jsem nemohl najít (ona by stejně nefungovala, pokud se přes rok nepoužije, tak propadne); tak jsem se rozhodl pořídit novou a tentokrát ještě před odletem do USA.

Americká SIM karta s daty na cestování po USA

Po zběžném pátrání po datové SIM kartě jsem se nakonec rozhodl pro virtuálního operátora Ultra, který má základní poplatek $19 měsíčně (kde je v ceně 500 MB plus nějaký volný minuty a SMS což se hodí např. na komunikaci s Airbnb hostiteli, hotely nebo aerolinkami) a k tomu lze po pěti dolarech přikupovat datové balíčky po 500 MB.

Balíčky se zajímavými datovými nabídkami

Kromě Ultra jsou nejen na data zajímaví tito virtuální operátoři (MVNO1), koukněte na jejich plány a ceník, a vyberte si podle svých potřeb:

 • Ultra – už zmíněn, běží na T-Mobile síti. Cena slušná, hodně plánů, za $50 možnost datově „neomezeného“ tarifu (resp. 20 GB LTE dat, a potom throttling na 3G ve špičkách). Lze udělat hotspot přímo z mobilu.
 • h2o wireless – balíčky podobné jako Ultra, ale s dvounásobkem dat za stejnou cenu; tentokrát na síti AT&T. Další zajímavá možnost je jejich pay-as-you-go (tedy v podstatě ekvivalent českých SIM karet na kredit, kde nabijete peníze a pak postupně spotřebovávat), kde kredit platí 90 dní a platíte podle spotřeby. Například na Work & Travel na tři měsíce je to úplně ideální, pokud budete 90% času na wifi a zbytek času přežijete bez internetu (případně v nouzi si data zapnete, zavoláte Uber a bude to stát na datech 25 centů). Hotspot z mobilu udělat nejde.
 • Mint – zajímavý spíše při dlouhodobějších pobytech (tj. tři měsíce; díky cenovému zvýhodnění právě na první tři měsíce používání, pak už je cenově spíše nezajímavý). Běží opět nad sítí T-Mobilu. Nemám osobní zkušenost.

Data bez limitu

Pokud nehledíte tolik na cenu, ale chcete prostě neomezená data, tak nejlevněji se dají pořídit za $55/měs. ($59 i se sales tax) přímo od AT&T. Jde o balíček pro AT&T Pre Paid SIM (dříve prodáváno jako „GoPhone SIM“ zmíněná na začátku článku).

SIM kartu lze koupit buď na eBay, nebo narozdíl od výše zmíněných virtuálních operátorů taky i lokálně v USA (např. drogerie Rite Aid ji mají za $10, případně se dá zajít přímo do prodejny AT&T).

Data jsou skutečně neomezená, používal jsem tuto SIM kartu tři měsíce v létě 2018 se spotřebou cca 20-30 GB měsíčně a na LTE byla rychlost připojení  20-80 mbps download a 3-15 mbps upload. Tato varianta má jen dvě menší nevýhody:

 1. Je zablokovaný tethering (možnost udělat hotspot z mobilu).
 2. Video streamy (YouTube, Netflix aj.) jsou omezené na 1.5 mbps, nicméně na displeji iPhone 7 to na kvalitě videí nebylo výrazněji poznat.

Použití této SIM karty v hardwarových WiFi hotspotech je v podmínkách použití zakázáno, ale pokud ji do takového WiFi hotspotu vložíte a nastavíte APN na nxtgenphone, tak to bude fungovat.2 :) Proto pokud jedete třeba na roadtrip ve větší skupince, tak za $60 je to zajímavá možnost, jak dodat internet všem.

Jinak můžete zvolit jakoukoliv SIM kartu, která Vám bude vyhovovat. Pomoci v pátrání po ideální kartě může například Prepaid SIM Wiki.

Velikosti SIM karet

Všechny SIM karty se dnes prodávají ve všech třech velikostech (standardní, mini a micro SIM), takže stačí jen vyloupnout potřebnou velikost pro Váš telefon.

T-Mobile vs AT&T

Ještě v rychlosti k rozdílu mezi T-Mobilem a AT&T. Samozřejmě těžko soudit obecně, ale z mojí zkušenosti je např. hlavně pro cestování po západě lepší spíš AT&T. Mají například pokryté některé národní parky, kde si T-Mobile ani neškrtne (což jsem zjistil, když jsem byl domluvený s mým americkým kamarádem, že se potkáme někde v Yosemitách a když jsem tam já dojel, tak jsem se s ním mohl spojit tak, že jsem do mobilu dal zpátky českou SIMku, která s roamingem jela právě přes AT&T, protože moje Ultra SIM na T-Mobilu byla úplně mrtvá).

Ve městech a civilizaci si myslím, že je to úplně jedno, a v úplně odlehlých oblastech už nebude mít signál ani jeden, takže tolik asi k tomuto. Měl jsem T-Mobile na snad čtyři výlety do USA a AT&T až v roce 2018, a příště bych volil opět AT&T operátora (ať už virtuálního, nebo přímo AT&T).

No, teď už k tomu nákupu karty do Česka, pokud chcete SIM kartu řešit před odjezdem:

Krok 1. Nákup SIM karty

Samotná SIM karta se dá velice levně pořídit na eBay za dolar vč. poštovného, viz vyhledávání (zde tedy Ultra SIM karta, ale samozřejmě můžete si vybrat předplacenou SIM kartu od operátora podle Vašich preferencí na data/hlas/smsky, viz výše).

Pokud seženete prodejce, který Vámi vybranou SIM kartu posílá po celém světě (v záložce Shipping je Worldwide), pak můžete objednat simku rovnou do Česka a máte vystaráno.

Takových prodejců ale moc není, což potom snadno vyřeší Shipito – společnost která přeposílá zásilky z USA do celého světa. Protože SIM karta je velikosti pohlednice, tak přeposlání i poštovné vyjde doslova na pár korun (konkrétně u mě to bylo $1,81).

Založit si účet na Shipito.com

Doba doručení do skladu Shipita byla 4 dny od objednání z eBay.

Jo, a hodí se do poznámky prodejci napsat, že Vám opravdu stačí jenom samotná kartička se SIMkou úplně bez ničeho. Objednával jsem totiž SIM karty od té doby vícekrát, a jednou mi prišel kromě tří SIM karet i dárkový gym bag na záda v poměrně velké obálce, jejíž případné přeposlání do ČR by bylo dražší a zbytečné.

Krok 2. Přeposlání karty do ČR

Poté, co balíček přijde do Shipita si ho necháme přeposlat do České republiky. Obálka se SIM kartou měla 23 gramů a celkově to vyjde na $1.8 se službou Shipito Airmail ($1 za zpracování zásilky a zbytek za poštovné). Pokud účet u Shipita ještě nemáte, prvotní založení a ověření zabere trochu času, s čímž je dobré počítat.

Zásilka šla z USA do ČR jenom tři dny, takže od nákupu na eBay jsem ji měl doma za zhruba 10 dnů.

Update z května 2018: Letos jsem kupoval SIM karet pět, poplatek za zpracování se zvýšil na $2 a Airmail poštovné potom vyšlo na $5,67; nicméně balíček měl 90 gramů, čímž téměř dvakrát překročil maximální hmotnost dopisu (50 g), takže je možný, že při nákupou jenom 1-2 kusů a váze pod 50 gramů by poštovné bylo výrazně levnější. Celkově mě tak jedna SIM karta vyšla letos na 50 Kč. Doručeno bylo ale za podobnou dobu jako předtím, až domů do Česka bylo doručeno za 11 dnů od objednání na eBay.

Krok 3. Aktivace karty před odjezdem do USA

Posledním krokem je aktivace karty, která se liší dle operátora a instrukce jsou většinou přiloženy. Většinou to spočívá v tom opsat na web kód z karty, vybrat si plán a zaplatit.

Pokud jste zvolili Ultra, tak aktivaci lze bezproblémově provést na ultra.me/activate. Pokud jedete na pár dní, tak je aktivaci dobré provést tak, aby měsíční platnost zakoupeného datového balíčku vypršela někdy po návratu zpět domů, pokud jedete na měsíc a déle, můžete aktivaci provést těsně před odletem. Platbu lze provést bez problému s českou kartou, např. já jsem platil debetní kartou AirBank. AVS, neboli verifikace platby podle adresy, asi úplně neprobíhá, protože billing adress jsem zadal náhodnou newyorskou (nelze zadat adresu mimo USA).

Co může taky pomoct, pokud se bude web

Krok 4. Nastavení operátora (APN)

Nevím jak ostatní telefony, ale iPhone po vložení nové SIM karty nabídne automaticky aktualizaci nastavení operátora a internet funguje okamžitě; pokud telefon tuto možnost nenabídne (a internet nefunguje), lze to udělat například přes http://www.unlockit.co.nz (otevřít v mobilu) nebo ručně.

Edit 2018: U h2o jsem toto nastavení předem neudělal a internet po příletu nefungoval. Po prvním připojení do sítě v USA ale přišla SMS s odkazem, odkud se potřebné nastavení stáhlo a nastavilo. Viz článek.

Celková cena a typická spotřeba dat (Ultra balíček v lednu 2016)

Kompletně karta vyšla na $1 (SIMka) + $1,8 (Shipito) + $27,13 (aktivace + základní balíček + data), tedy na necelých 30 dolarů vč. doručení.

Během 10dnů v New Yorku jsem spotřeboval 550 MB dat (z toho 150 MB padlo na tethering-sdílení na druhý mobil a 80 MB na stažení celé Uber aplikace, když jsem zůstal zaseklý v D. C. pozdě večer, kde kvůli sněhu nejezdilo MHD jak mělo), takže mi zbyla rezerva 50 MB, kterou jsem se snažil vypotřebovat na letišti těsně před odletem, bohužel tam nebyl moc signál. :D Pokud jedete na měsíc, tak základem je povypínat přístup k mobilním datům u aplikací, které ho nutně nepotebují. Já osobně data na cestách povolím jenom těmto aplikacím: prohlížeč, Mapy, Uber, Airbnb, email a Foursquare/Swarm.

Koupě karty na místě v USA

Možností je mnoho, já jsem si docela znovu oblíbil AT&T Prepaid SIM.

Dá se totiž koupit ve Walgreens (taková drogerie) úplně kdekoliv za $10 a k tomu jsou na výběr z mnoha předplacených plánů. Nejsou sice úplně nejlevnější, ale není to žádná hrůza. Například za $45/m. se dají koupit 2 GB dat s možností hot-spotu, nebo za $65/m. data dokonce úplně neomezená (ty sice nejdou sdílet přímo z mobilu, ale lze sdílet přes fyzický hotspot, což se hodí, pokud cestujete ve větší skupince). Navíc lze plány a data použít i v Kanadě.

Footnotes

 1. Mobile Virtual Network Operator
 2. Ano, zkoušel jsem to.

You may also like...

32 Responses

 1. Václav napsal:

  Tak shipito teda řádně prodražilo, už to stojí 5,50USD nejlevnější poštovné (airmail) a 2 USD je poplatek za převzetí zásilky. Čili dohromady 7,5 USD, což je celkem úlet, za ty prachy se to dá koupit v ČR. Oproti 2,8 USD dost rozdíl.

 2. jiripavlik napsal:

  Diky za info, tak to uz se teda opravdu nevyplati resit takhle. :(

 3. Jan napsal:

  Ahoj, díky za článok! Ja som si to objednal, keďže nechcem sa už zdržovať priamo v USA … len ma zaskočila dĺžka dodania, dnes mi to Shipito odoslalo a prebežný termín doručenia je až o cca 30 dní? :-O Preto nechápem ako je možné, že tebe to prišlo do ČR za 3 dni, kokos. :D

 4. Barbora napsal:

  Ahoj, skvělý příspěvek, jen bych se ještě chtěla optat na ty tarify… klikem na prodejce, kterého zmiňuješ v článku jsem se dostala na jeho nabídky a vidím tam, tarify se 4 gb za 29 USD? to znamená, že v tomto případě už se nemusí objednávat spešl tarif? Nebo to špatně chápu?

  Jinak nevíš jestli je možnost tyto USA karty koupit někde v ČR přímo?

  Díky moc Bára :)

 5. jiripavlik napsal:

  Ahoj,

  jo, tu uz predplacenou kartu by melo stacit strcit do mobilu a rovnou by se na ni mel rozjet ten plan za tech $29 (https://www.ultramobile.com/product/29-plan-sim-kit/).

  Jinak jestli to nekdo prodava v Cesku nevim, ale obcas se da narazit na eBay prodejce ktery posila primo po celem svete, ale je jich malo :)

 6. Lucka napsal:

  Ahoj,
  spíš jenom pro jistotu. Já tu kartu nepotřebuju poslat do ČR, nechám si jí poslat na adresu v USA. Chápu to správně, že si můžu ten sim kit nechat poslat od Ultra, aktivuju, a bude to normálně fungovat? Ptám se protože se vím, že někdy bývá problém s Verizon apod. s evropskými typy mobilů. Moc děkuji za info :)

 7. jiripavlik napsal:

  Ano, presne tak :)

  Verizon je napr. CDMA operator a k pripojeni do jeho site je potreba odpovidajici mobil. AT&T a T-Mobile, potazmo Ultra, mint, h2o atd. atd. jsou GSM operatori stejne jako u nas, s evropskym mobilem tedy budou normalne fungovat. :)

 8. Míra napsal:

  Ahoj, díky za článek, z toho co uvádíte, co je pro mě pls nej si zařídit…? Letím př. týden 4.7. do 8.8. na 5 týdnů s rodinou a potřebuju pro sebe a pro manželku do telefonu nacpat nějakou „službu“, co nemusím aktivovat složitě a následně rušit a „vydrží to“ s daty v mobilu na tu dobu – na stažení e-mail pošty, čtení zpráv, žádná videa, ale volání per Viber, chat, apod. Abychom si mohli popř. tam volat mezi sebou za tamní tarif, nebo přes ten Viber a bylo to co nejlevnější, když kupuju 2 karty. Teď mám tarif 2G v ČR měsíčně a v poho mi to vydrží… Díky moc za info… Míra

 9. Lucia Chorvatova napsal:

  Ahoj,
  s Ultra SIM kartou dostanem aj nove cislo? Ide o to ze potrebujeme mat local cislo aby nas mohol kontaktovat delegat a neakceptuju zahranicne s romaningom atd. A na eBay vidim, ze su Ultra karty, ktore sa daju aktivovat aj na existujuce cislo. Celkom tomu nechapem :) dakujem

 10. Ján Čakloš napsal:

  Ahojte,

  tak ja už som z USA po vyše 2 mesiacoch doma na Slovensku. :) Tie SIM karty sme si nakoniec museli kúpiť v USA, pretože mi to nestihlo prísť cze to shipito a prišlo mi to cca po 3 – 4 týždňoch vyše domov.

  Ak by niekto chcel čisto nové, nepoužívané SIM karty od Ultra tak nech napíše (jan@texto.sk – pošlem kdekoľvek v rámci SR / CZ za prijateľnú cenu.

 11. Petr Hájíček napsal:

  V článku je podle mě chyba. Při ceně $0.1 za MB je 2 GB za $200 (ne $20, jak je uvedeno v článku). Předplacené tarify v USA jsou zkrátka nevýhodné na data.

  Jinak článek je super, lepší pro zorientování se jsem v češtině nenašel, díky za něj!

  Dobré je též přečíst si článek na idnes“V USA dostanete za 5 dolarů klidně šest SIM. Ale jen tak si nezavoláte
  Zdroj: https://mobil.idnes.cz/v-usa-dostanete-za-5-dolaru-sest-sim-dum-/mob_tech.aspx?c=A160106_081221_mob_tech_jm“ ,
  který neřeší konkrétní operátory a tarify, ale popisuje obecně jak funguje maloobchodní trh s předplacenými tarify v USA.

 12. jiripavlik napsal:

  Díky za upozornění, tak to se opravdu nevyplatí, chybu opravím. :) Klasické předplacenky (pay-as-you-go) na data opravdu nejsou, ale předplacené tarify (nebo jak to nazvat), jsou už docela v pohodě. Jdou i neomezená data – jednotlivec si je může předplatit už od $55/měsíčně (LTE), případně ve skupince čtyř se tato cena dá stlačit až na $30/měsíčně; jak budu mít čas, tak rovněž doplním.

  Článek na iDnes jsem četl už dříve, ale půl napůl s ním nesouhlasím. Pravdivý je hlavně poslední odstavec – pokud člověk ví, kterou SIM kartu koupit, tak většinou není problém sehnat předplacený plán podle svých představ. Pokud koupí první SIM kartu na letišti, tak na tom zcela bohužel, ale logicky, prodělá. :) Mám i zkušenost se supportem dvou virtuálů (Ultra a h2o) a rovněz bez problémů – dobrat se živého člověka není zase takový problém, chce to jen vědět jak na to: psát jim přes Facebook stránku :D

 13. Leona napsal:

  Kdyby mel nekdo zajem, tak vyhodne prodame SIM kartu do USA s nevycerpanymi vice nez 3,5 GB dat + neomezene volani do CR z USA (Lycamobile) – platnou do 24.9.2018.

 14. Petr Hájíček napsal:

  Jedu do USA cca za 3 měsíce a budu tam 3 týdny. Jedu na západ, zvažuji h2o wireless vzhledem k tomu, že je v síti AT&T. Akuálně nabízí na první měsíc neomezené tarify od $10, což je paráda. Dokonce mi aplikace na webu ukazuje na moje české mobilní číslo neomezené volání v rámci tarifu (což nevím jestli není chyba), i když v tabulce mají neomezené volání do ČR jen na pevnou linku (Ultra, má v tabulce neomezené volání do ČR vč. mobilních čísel, ale je to síť T-Mobile s horším pokrytím na západě).

  Nemáte zkušenost s tím, pořídit si SIM s takovouto akční nabídkou v předstihu, ale platnost tarifu si nastavit až od data za 3 měsíce? Lze pak po měsíci tarif pukončit tím, že ho přestanu platit? Nebude tam nějaká sankce? Díky za odpověď!

 15. Lucia napsal:

  Prosim Vas,pri aktivacii karty, pyta ZIP code. Treba dat americky ZIP (je tam uvedene ze ked chcem vygenerovat nove cislo, bude vygenerovane na zaklade ZIP codu)

 16. Roman napsal:

  Potřeboval bych poradit. Držím v ruce H2O kartu…jsem ve svém účtu na H2O a chci provést platbu za měsiční plán…bohužel nelze asi z důvodu platební karty vydanou v ČR a adresy v USA, kterou zadávám. Nevíte, jak obelstít systém? Díky R.

 17. jiripavlik napsal:

  Zdravím, co mě napadá tak narychlo z hlavy:

  Pokud platba na první pokus selže, tak potom se těžko u h2o proklikává k „druhému pokusu“, teď z hlavy přesně nevím kde a jak, ale jde to. Zkusil bych více prohlížečů a povypínat AdBlocky, pokud by byl problém v tomto, ten jejich web se chová trošku nepředvídatelně.

  Mně to napoprvé zaplatit taky nešlo (v tomto případě karta AirBank), ale potom jsem to zkusil znovu (už si ale nepamatuju, co jsem při druhém pokusu dělal jinak) a pak už to prošlo. (Aktivovali jsme toto léto několik karet, a určitě nám to šlo s kartou z AirBank, Komerční banky a ČSOB – nebo České spořitelny, nejsem si teď úplně jistý.)

  Připojil bych se na americkou VPN (př. TunnelBear – https://www.tunnelbear.com/ má 500 MB zdarma každý měsíc, což stačí bohatě), a zkusil bych vyzkoušet jinou US adresu a i jinou platební kartu. Teoretický problém může být i v bance, která může blokovat „podezřelou“ online transakci kartou, ale s tímto jsem se nikdy nesetkal. Na závěr je možnost, že upravili jejich platební systém který důkladněji hlídá adresu při platbě kartou a platba prostě selže na základě toho, ale to si nemyslím že bude ten případ.

 18. Roman napsal:

  ano platil jsem Airbank :-)…web mi psal fail :-(, vyzkouším…každopádně děkuji za rady. R.

 19. jiripavlik napsal:

  Procházel jsem teď nějaký svoje poznámky a k dalšímu pokusu o platbu se dá proklikat někde pod „Renew Plan“ – on se po failnuté platbě jakoby aktivuje, ale s nulovým kreditem/zůstatkem, takže ve skutečnosti aktivní není; snad to pomůže a zadaří se. :)

 20. Roman napsal:

  Authentication failed, vyzkoušel jsem jinou adresu s TunnelBear a i jinou kartou….prozatím jsem nezlomil

 21. Erik napsal:

  Ahojte, ak by mal niekto záujem mám jednu sim kartu k dispozícii – ULTRA mobile. Objednal som si ju ešte pred cestou do USA, no prišla až keď som sa vrátil domov takže mi je zbytočná. erik.simun@gmail.com

 22. Veronika napsal:

  Muze mi nekdo prosím sdelit na jake frekvenci operatori v USA funguji? Domnivam se, ze nektere telefony prodavane v Evrope by mohli mit problemy s pripojenim. Dekuji

 23. jiripavlik napsal:

  To platilo mozna tak pred 20 lety, dnes vsechny telefony podporuji vsechny zakladni frekvence (triband). http://usa.jpavlik.cz/o-mobilech-zasuvkach-a-americkem-napeti/

 24. Martin Knotek napsal:

  Ahojte, nema niekto volnu sim od ultra na predaj? Dakujem Martin

 25. vojta napsal:

  No jestli tě to vyšlo se vším všudy na 30$, to už mě příjde lepší ten balíček od T-mobilu pro turisty za 30$, kde jsou 2GB dat a nějaké volné minuty/SMS, a nemusím řešit nějaké přeposílání z US. Nevýhoda je tak,že to musím řešit až na místě po příletu no.

 26. jiripavlik napsal:

  Tak toto bylo dnes uz pred 4 lety a nejde ani tak o to, kolik to tehdy stalo, jako o to, ze za nejakych $5-10 se to da nechat dorucit az do Ceska domu (tedy klidne i ten T-Mobile Tourist Kit) a pak po priletu nic neresis. :)

 27. tom napsal:

  Díky za super informace. Jak to je s tím, že si koupím napříkald to Ultra jen na jeden měsíc. Pokud nebudu více, tak to je výhodnější než pay-as-you-go, ale nemůžu najít info, zda to lze jen na ten první měsíc.

 28. Dalibor napsal:

  Dobrý den,
  prodám SIM
  Simkartu jsem zakoupil dne 29.4.2019. Je plně funkční. Fungoval mi i mobilní hotspot, což někteří operátoři v USA údajně neumožňují. Používal jsem ji v NY na data a volání. Platnost karty je měsíc, přičemž aktivace proběhla 30.4.2019. Platnost je tedy do 30.5.2019.
  Dle ukazatele dat je využito 3,05 GB.
  Mohu poslat EMS, balík doručí do 24 hodin při objednávce do 11:00. Dodání ve svátky a víkendu.
  volejte/pište na 773298798

 29. Peter napsal:

  Ahojte, pridam moju skusenost s Ultra mobile SIM kartami. Objednal som z ebay, pirsli fungl nove cca za 2 tyzdne. A tam som skoncil :) Ani jedna z kariet sa mi nepodarila aktivovat, dostaval som stale nic nehovoriacu chybu. Skusil som rozne browsery, rozne ZIP kody, stale to iste.. Tak som trochu googlil a zistujem ze Ultra je celkom dobra loteria a zdaleka nie som sam kto si neaktivoval karty ako sa pise v clanku… Nastastie som objednaval prazdne karty bez kreditu, takze celkova skoda 3 USD.. Kopa negativnych reviews Ultra napr. tuto https://uk.trustpilot.com/review/ultra.me

 30. Tomas napsal:

  mam na predaj 2x SIM karty od Ultra Mobile (purple), kupovane v maji 2019 priamo v USA
  kontakt na: tomiteko@gmail.com

 31. Tereza napsal:

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, pokud si v USA poridim AT&T Prepaid SIM, jak si zapnu ten předplacený plán (napr. 65$/m)?
  Zase přes tu aplikaci?
  Díky

 32. Ladislav Sedlar napsal:

  Dobry den, SIM prisla na adresu ze shipito ale nejlevnejsi zaslani SIM je 12$ (?) ma nekdo nejake info, ze by tolik zdrazili za doruceni do CR?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *