Mountain biking v Park City, vol. II #crashed

20. června 2018, Park City, UT.

Dneska jsem měl po šesti dnech zase volno, a protože před pěti dny konečně otevřeli lanovku pro kola, tak jsem si řekl, že si znovu půjčím kolo a podívám se, jak to vypadá úplně nahoře, protože právě otevřená sedačková lanovka Crescent jezdí výrazně výš (a výrazně rychleji) než sedačka Pay Day, která vozila kola doposud.

Výhled z lanovky Crescent

Ráno jsem byl nakoupit ve Whole Foods (spíš proto, že tam mají Amazon Prime locker, něco jako AlzaBoxy u nás, a měl jsem tam už tři balíčky :D).

Tentokrát jsem se ale do půjčovny kol dostal až ve dvě odpoledne (na rozdíl od minule, kdy jsem tam byl půl hodiny před otvíračkou :D), a už jim zbyly jenom trailový kola. Paradoxně se ukázalo, že ty jsou na půjčení levnější, a na traily mnohem lepší než 17kilový downhill obludy, na které jsem jezdil minulý týden. To trailový kolo je celkově lehčí a agilnější, a tentokrát ani nebylo nic (pláště ani tlumiče) přefoukaný, takže jsem nemusel nic upouštět.

Do práce jsem si koupil pracovní rukavice Mechanix, ukázalo se, že jsou super i na kolo, byť s trochu hipster vzhledem. :D

Do práce jsem si koupil pracovní rukavice Mechanix, ukázalo se, že jsou super i na kolo, byť s trochu hipster vzhledem. :D

Kolo bylo 2018 Scott Spark 740, pluskových 27,5″, 130 mm zdvih vpředu, 120 mm vzadu, a to vše v nějakých 14 kilech. Moc fajn kolo na místní kopce.

Pláště 27.5+″ svou šířikou už začínají přípomínat dětskou krosku, ale jezdí se na tom skvěle.

Pláště na 27.5″+ svou šířkou už začínají přípomínat dětskou motorku, ale jezdí se na tom skvěle. Plus Wise Borderless debetka for measure. :D

Stihnul jsem „bohužel“ jenom tři jízdy, kde první byla taková zahřívací, kdy jsem sjel kousek po nějakém random trailu, a zbytek po údržbové cestě pro horskou techniku. Na druhou stranu, už v tuto chvíli jsem se hezky svezl a teprve jsem právě přijížděl k začátku trailu Loose Moose, který jsem objevil a hned si oblíbil už minule. Pořád to sice není nějak extra zážitkový trail, ale tak svezl jsem se.

Část nějakého trailu, který vede pod lanovkou Crescent. Tady tento úsek je zrovna naprosto skvělý, ale technicky náročný a moc se neshoduje s tvrzením personálu v půjčovně směrem k nějakému hostovi, kterému říkali, že tady všechny traily projede každý, kdo umí jezdit na kole. :D

Část nějakého trailu, který vede pod lanovkou Crescent. Tady tento úsek je zrovna naprosto skvělý, ale technicky náročný a moc se neshoduje s tvrzením personálu v půjčovně směrem k nějakému hostovi, kterému říkali, že tady všechny traily projede každý, kdo umí jezdit na kole. :D

Při druhé jízdě jsem po vystoupení ze sedačky jel trochu dál a narazil jsem na trail Mojave1. A ten byl úplně boží! Tak boží, že jsem absolutně nechtěl zastavovat kvůli fotkám. Je to pár kilometrů krásného trailu s výhledem na hory okolo, a jak jsem třeba minule psal, že Loose Moose 2 byl takový dost raw terén, tak toto byl pravý opak. Krásně plynulej flow trail ve vysokých horách.

Potřetí nahoru, Crescent vlek se na 35 minut zcela zastavil. Málem jsem se ukousal nudou, ale aspoň jsem nafotil každý detail sedačky a vleku. :D Nahoře jsem ale dostal voucher na celodenní skipas pro příště a info, že jakmile poslední vystoupí poslední sedačka, tak tento vlek už bude pro dnešek zavřený.

Po druhé na Mojave trailu, kdy už jsem zhruba věděl kudy jet, a jak to kde vypadá, jsem si i zapnul Stravu, abych viděl potom na mapě kudy vede a jak dlouho ho vlastně trvá sjet.

A při první jízdě, jak jsem nechtěl zastavovat kvůli fotkám, tak nakonec jsem přece jen zastavil a něco málo nafotil, protože to byla prostě krása. Ale hned jak jsem tyhle fotky nafotil, tak jsem všechny foťáky naskládal zpátky do batohu, a rozjel jsem se.

Zastávka na Mojave trailu.

Zastávka na Mojave trailu.

Takovou jsem měl radost, jaká je to krásná plynulá jízda, že jsem si to začal užívat až trošku moc… Další okamžik, který si vybavuju, jsem já vzhůru nohama, obrys letícího kola proti modré obloze a najednou ležím v trávě asi 4 metry od trailu a kolo leželo ještě další dva tři metry za mnou. Tak jsem se zvedl, oklepal se, naznal jsem, že se mi nic moc nestalo. Kolo naštěstí zaparkovalo do měkkýho keře, takže mu nic nebylo (ačkoliv toto byla moje druhá výpůjčka, v ten moment jsem stále ještě nevěděl, že při vypůjčení se slevou jako zaměstnanec za kolo odpovídám zcela sám, ačkoliv host nějaké drobnější poškození řešit nemusí).

Nasedl jsem a jel jsem dolů. Už opatrněji. V helmě prasknul jeden z těch popruhů, takže jsem si všiml, že je trochu volnější, ale pořád jsem to sjel dolů docela normálním tempem, i když opatrněji a s menší euforií než předtím. Protože už bych mohl jet nahoru jen Pay Day vlekem, který jezdí pomalu a jen do půlky kopce, rozhodl jsem se to pro dnešek zabalit.

Výhled na Park City.

Výhled na Park City.

Než jsem vracel kolo, tak jsem se ještě zastavoval domů, kde jsem si všiml, že mám dva obří škrábance na zádech (což nevím, jak se stalo, protože jsem měl batoh), okolo pasu, a všude možně drobnější škrábance. No, to se asi dalo čekat, když v kraťasech a tričku vletím do keřů. Největší škoda nakonec nastala na polarizačním filtru, který byl na objektivu v batohu, ale jak jsem přistál batohem napřed, tak se o něco rozštípl i přes krytku. Ale tak lepší filtr než objektiv, i když je to nízkoprofilovej Hoya filtr, který v 77 mm verzi není úplně levná věc. :(

IMG_9894 praskly filtr

V půjčovně jsem nakonec přiznal, že jsem měl drobnější výlet mimo trail, kolo bylo naštěstí v pohodě a prasklý popruh v helmě taky nijak neřešili (ona ta helma byla dost jetá už předtím), nicméně až v tento okamžik mi prozradili, že jako zaměstnanci za kolo neseme plnou zodpovědnost v případě nějakých větších poškození. Fajn vědět pro příště. :D

Přesto musím říct, že Mojave je naprosto super trail a asi snad budu jezdit už jen tam, i když asi opatrněji. :D

Jediná souvislost této fotky s čímkoliv je taková, že jsem ji vyfotil tento tento den večer. Ale tak proč ji sem nedát? :D Tohle všechno je pět obědů do práce („salát“ :D ).

Jediná souvislost této fotky s čímkoliv je taková, že jsem ji vyfotil tento tento den večer. Ale tak proč ji sem nedát? :D Tohle všechno je pět obědů do práce („salát“ :D ).

Footnotes

  1. Mojave trail na TrailForks.
  2. Loose Moose trail na TrailForks.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *