Autor

Grand Canyon

tl;dr: Původně jsem si tento blog jsem si založil jako takový veřejný deník o tom, jaký je život na střední škole v Americe, kam jsem se v roce 2010 vydal; o tom, co tomu předcházelo, a jak to vypadá v Česku po návratu. Později jsem z blogu udělal cestovatelský zápisník, což je to, co vidíte teď. Doufám, že byl, je a bude hodnotným přínosem pro budoucí zahraniční studenty a příjemným počtením pro ty ostatní.

Too short, want more: Jsem student (*1992) a v roce 2010 jsem se rozhodl odjet na rok na střední školu do USA. Naučit se anglicky, poznat něco nového, znáte to. Dostal jsem rodinu v malém městečku v Kalifornii v USA, a tento rok zásadně ovlivnil můj život i můj pohled na svět. Zkušenosti, zážitky a zápisky z tohoto ročního pobytu na americké střední byly také úplně původním zaměřením tohoto blogu.

Léto po návratu z USA jsem byl doma (2012), část dalšího léta (2013) jsem strávil měsíc v USA cestováním, o rok později (2014) jsem na celé prázdniny jel pracovat do Anglie, kde jsem bydlel v dodávce; o rok později (2015) jsme ve větší skupině jeli tamtéž, jenom jsme vyměnili Multivan za na místě koupený karavan. Ten rok jsem to přímo z Anglie vzal do Norska na Erasmus.

Během mého prvního pobytu v USA jsem si sám sobě řekl, že bych se chtěl vrátit. Výborná možnost byla program Work & Travel pro studenty vysokých škol, kdy jsem si řekl, že teda na Work & Travel pojedu tolikrát, kolikrát to jen půjde. A nakonec to šlo třikrát: léto 2016 ve Wisconsinu (Lake Geneva), o rok později v Coloradu (Keystone) a do třetice završeno skvělým létem 2018 v Park City v Utahu.

… a to už jsme v současnosti. :)

Pokud chcete vědět něco víc o mně, tak mě baví fotografování, off the road mountain biking, wakeboarding, lyžování a podobně; většinou mi při tom na hlavě bliká GoPro. Dřív jsem se věnoval taky grafice, dnes ale více spíš fotkám a videu. Když nemám co na práci, tak si čtu, koukám na seriály a nebo si jen tak něco píšu. Dále se věnuju sportovní střelbě; věnuju se autodetailingu (mytí aut); neobejdu se bez chytrýho telefonu; nemám televizi. Funguju jenom na jablečných telefonech a počítačích; fotím fullframovým Canonem a můžu řídit i kamion (zatím teda bez přívěsu).

Kontakt

Kontaktovat mě můžete skrze tento formulář nebo na emailu jirka.pavlik@gmail.com: