O blogu

Ahoj,

popisek tohoto webu jsem napsal v roce 2015, ale blog jsem založil už v roce 2010. Lehce tady shrnu proč jsem ho založil a o čem tady píšu, abys hned věděl, jestli tady je to co tě zajímá, nebo jestli vlastně hledáš něco jiného.

Původní téma blogu – vyměnný pobyt na střední v USA

Blog jsem založil v roce 2010, kdy mi bylo 17, a jeho původním účelem bylo sdílet zážitky z výměnného pobytu na střední škole Escalon High v Kalifornii, kde jsem byl na školní rok 2010/2011. Kompletní výpis článků z tohoto pobytu najdeš tady – pokud chceš jít chronologicky, začni od toho dole. Toto bude asi nejvíc bavit ty, co se na podobný program teprve chystají, byť v té hromadě článků je i spousta tipů pro případné cestovatele do USA. Ty podle mě nejvíc užitečné články jsou vypsané tady.

Pokračování blogu

Sám jsem před svým odjezdem (i po něm) na výše zmíněný pobyt četl spousty blogů. A jedna věc mě strašně mrzela. 99 % z nich skončilo odjezdem domů, do České republiky nebo dokonce ještě dřívě. Nechtěl jsem, aby tak skončil i můj blog, proto jsem ho trošku přestavěl a udělal z něj menší cestovatelský blog. Původním záměrem sice bylo psát report z každého výletu, k tomu jsem se sice úplně nedostal, ale jakž takž se mi daří tady psát reporty z těch velkých cest. Od mého výměnného pobytu byly takové dvě:

  1. měsíční roadtrip po západu USA
  2. tříměsíční pracovní trip do Anglie

Opět si z těchto cest můžete chronologicky projít všechny články a doufám, že se vám budou líbit a budou nějakým způsobem užitečné!

Jirka

Nejnovější články z blogu:

Název webu

Název webu Czech in‘ California vznikl z fonetické podobnosti s „checking California“ (…), ani nevím, jak jsem k tomu došel. :-)

Upozornění na nové články

Z Ameriky jsem se už před nějakým časem vrátil a od té doby tady moc článků nepřibylo, ale až se tam jednou zase podívám, svoje zážitky budu psát zase na tento blog. Pokud chcete, můžete sledovat nové články přes facebookemail nebo RSS.