Autor

Grand CanyonJsem student (*1992) a v roce 2010 jsem se rozhodl odjet na rok na střední školu do USA. Naučit se anglicky, poznat něco nového, znáte to. Dostal jsem rodinu v malém měste v Kalifornii v USA, a tento rok zásadně ovlivnil můj život i můj pohled na svět. Zkušenosti, zážitky a zápisky z tohoto ročního pobytu na americké střední byly také úplně původním zaměřením tohoto blogu.

Léto po návratu z USA jsem byl doma (2012), část dalšího léta (2013) jsem strávil měsíc v USA cestováním, o rok později (2014) jsem na celé prázdniny jel pracovat do Anglie, kdy jsem bydlel v Multivanu; o rok později (2015) jsme ve větší skupině jeli tamtéž, jenom jsme vyměnili Multivan za na místě koupený karavan a přímo z Anglie jsem to vzal do Norska na Erasmus… a to už jsme v současnosti. :)

V současné době (2014-) studuju něco s angličtinou na VŠ v Česku. Mám velký sny o tom procestovat celej svět předtím, než se někde natrvalo usadím.

Pokud chcete vědět něco víc o mně, tak mě baví fotografování, off the road mountain biking, wakeboarding, lyžování a podobně; většinou mi při tom na hlavě bliká GoPro. Dřív jsem se věnoval taky grafice, dnes ale více spíš fotkám a videu. Když nemám co na práci, tak si čtu, koukám na seriály a nebo si jen tak něco píšu. Mám 101 snů a cílů. Dále se věnuju sportovní střelbě; věnuju se autodetailingu (mytí aut); neobejdu se bez chytrýho telefonu; nemám televizi. Funguju jenom na jablečných telefonech a počítačích; fotím fullframovým Canonem. Mám (prozatím) vzdělání s maturitou a můžu řídit i kamion (zatím bez přívěsu).

tl;dr: Původně jsem si tento blog jsem si založil jako takový veřejný deník o tom, jaký je život v Americe, co mu předcházelo, a jak to vypadá v Česku po návratu; časem jsem z něj udělal cestovatelský zápisník, což je to, co vidíte teď. Doufám, že byl, je a bude hodnotným přínosem pro budoucí zahraniční studenty a příjemným počtením pro ty ostatní.