Den 23. – Přejezd přes Oregon a nakouknutí do Portlandu

Den 23. (24. července, 2013; středa).
Psáno zpětně v únoru 2015

Dnes, stejně jako včera hlavně jedeme. Dostali jsme se už do Oregonu, do našeho posledního státu na našem roadtripu – a je to tady dost hezký, jsou tu občas dálnice s krásným výhledem na okolí, odpočívadla jsou asi jedny z nejlepších, co jsme tu potkávali, mají WiFi a přesto, že od pobřeží jsme docela daleko, je ve vzduchu trochu cítit slaný oceánský vzduch.

den-23-prejezd-pres-oregon-4

Je taky zároveň obří vedro, někteří motorkáři se tady pokouší se spálit a jedou fakt jenom v tílku. Jinak tady ale není moc provoz, jedeme už druhý den na tempomat a docela přesně tak dokážeme určit, kam až dojedeme na nádrž a tak poprvé za celé tři týdny jedeme i na rezervu. Benzínka je podle navigace kousek, takže v pohodě. Po půl hodině sjíždíme na pumpu a chystám se tankovat, jenomže obsluha mě vyfakuje, že prej to nesmím a že to musí oni. Zatímco borec tankuje, tak já na internetu zjišťuju že v Oregonu fakticky musí tankovat obsluha, běžný občan je na to prej moc velkej blbec.

den-23-prejezd-pres-oregon-5

Každopádně s plnou nádrží valíme dál a po půl dni vjíždíme konečně do Portlandu. První dojem je docela fajn, sice je už ve tři odpoledne večerní špička, ale všichni se zdají docela v klidu, nikdo se nikam necpe, takže třeba oproti Los Angeles je to taková pohodička.

Jako u všech měst jsme chtěli začít návštěvu u visitor’s centra, kde se dá často zadarmo zaparkovat a hlavně kde se člověk může podívat, co je tady k vidění. Zatím co ho hledáme, tak cedule u nějakýho obchodu ukazuje poevropsku, že je venku 32 stupňů. Narozdíl třeba od San Francisca to tady není úplně o oceánu, a tak je tady fakt vedro.

den-23-prejezd-pres-oregon-3

Jenomže centrum pro návštěvníky nemůžeme najít, a když se potřetí snažíme okolo bloku vrátit, tak jsme nakonec vyjeli někam úplně, ale úplně pryč. Najednou jsme byli asi na předměstí, kde už zástavba nebyla tak hustá a aut jezdilo jenom pár. Tak si říkáme, že když už jsme tady, tak můžeme v klidu zaparkovat někde na ulici a jít se projít.

den-23-prejezd-pres-oregon-6

A jak už jsem tady zmínil minule a potom ještě kdysi dávno po diashow o Oregonu, oproti tomu, co se tady dalo vidět, jsme neviděli nic. Ale musím říct, že vidět Oregon i z této perspektivy stálo za to, hlavně proto, že tady na předměstí to nebylo vůbec tak uspěchaný. Bylo brzo odpoledne a ve všemožných restauracích lidi jen tak posedávali venku, jedli, povídali si a bylo to fajn. Trochu jsme se prošli okolo, našli jsme třeba takovej dost hippie obchod pro huliče (vlastně dokonce několik – už teda přesně nevím, co jsme se pokoušeli najít). Potom jsme našli Bar Dobré, který jsem původně myslel, že je český, ale po prozkoumání později jsem zjistil, že jsem se trochu netrefil – původem byl z Polska. Došli jsme skoro až zpátky do centra a musím říct, že se mi tady dost líbí, trochu mi to připomíná Salt Lake City – velkoměsto, ale takový uklidněný a ne-moc-spěchající.

den-23-prejezd-pres-oregon-2

K večeru jsme potom naši velmi krátkou návštěvu ukončili a vydali dál na cestu. Zpětně je to asi škoda, mohli jsme tu v pohodě zůstat další den, ale to nevadí.

Navečer, jak slunce zapadlo, jsme ještě zaběhli nakoupit něco málo k jídlu do Targetu. Do obchodu jsme vešli ještě za světla a ven jsme vycházeli akorát jak zapadalo slunce. Oproti teplotě přes den už se ochladilo, ale z asfaltu pořád sálalo příjemný teplo… prostě nádherný letní večer.

Večer jsme přijeli opět na odpočívadlo nedaleko od Portalndu a po vystoupení nám bylo solidní vedro. Jana se proto rozhodla přespat venku – ale po čtvrthodině to vzdala. Venku byl docela hluk od všech těch kamionů, který měli puštěný generátor pro jejich klimatizace. :D

den-23-prejezd-pres-oregon-1

 Pokud chceš dostávat upozornění na nový články, tak můžeš buď přes email nebo na facebooku. Můžeš si taky přečíst další zápisky z tohoto roadtripu po USA. :)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *