Martin Loew: Západ USA – Oregon

Dnes jsem se byl v Brně podívat na diashow Martina Loewa o jeho třítýdenním cestování po státě Oregon. Nebylo to jenom tak náhodou, cestovatelských promítaní jsou mraky a rozhodně bych nestíhal chodit na všechno, ale Martin mi před dlouhými léty psal o výměnu odkazů k jeho promítání o Kalifornii, proto mi to jméno utkvělo a šel jsem. :)

No zpět k Oregonu, my jsme ním v rámci našeho našeho West Coast výletu projížděli taky, ale až ke konci našeho roadtripu, unavení, bez plánu, a tak jsme kromě pláží a Pacific Coast Highway (kde foukalo a byla zima), neviděli v nic moc. Brali jsme to prostě jako stát kterým se z Wyomingu vrátíme zpět do Kalifornie s tím, že po cestě už nebudeme dělat velký odbočky… A to, jak jsem dnes zjistil, byla velká chyba.

Stačilo to po projetí Portalandem nevzít po pobřeží (kde byla zima a nic), ale odbočit východněji a vzít to přes Mt. Hood, Bend a dál na jih, a na závěr našeho roadtripu bysme nevzpomínali jako na unavený období, kdy jsme nic neviděli protože jsme si nic nenaplánovali, ale dost možná jako nejlepší část roadtripu, nebo minimálně jako na největší překvapení. Protože upřímně, co uvidíme v Grand Canyonu, Yellowstonu nebo Hollywoodu se dá očekávat… co jsme MOHLI vidět v Oregonu bych doopravdy netušil! Aneb dvakrát plánuj a jednou jeď.

Inu, co se dá dělat, musí se tam znovu.

K samotné prezentaci o Oregonu… Zaujala mě pasáž o pivovaru Deschutes Brewery z Bend, OR, který svoje piva pojmenovává po různých místech v Oregonu a učaroval mi roadtrip, na kterém pár prozkoumává Oregon podle pivních etiket. Navíc ve VW T3. Kouzelný.

Líbilo se mi to celkově:

Sparks Lake s výhledem na tři hory Three Sisters, temně modrý jezero v kráteru sopky Mt. Mazana, a nebo třeba „fluffy“ kopce John Day Painted Hills, který trochu vypadají jako Slickrock v Moabu, ale přece úplně jinak. Jenom tyhle tři věci v Oregonu by stálo vidět za to, samozřejmě jich tam je ale mnohem víc.

Líbilo se mi na fotkách i z popisu město Bend prorostlý zelení (to je v USA obecně obtíž vidět, i když výjimek jsme na našem roadtripu potkali několik a první reakce byla něco o tom, že se stěhujeme sem a hned…) nebo úvod z Portlandu.

Tam jsme taky byli, sice jsme neviděli centrum jako centrum (který mimochodem v diashow jakoby z oka vypadlo tomu, co jsme viděli v Salt Lake City, vč. toho jak vypadají tramvaje), ale kdybysmě věděli, že tam je food truck s názvem Tábor, kde mají řízkovej hamburger, asi bysme se tam koukli. Ne, že bysme odletěli z Česka, jenom abysme si dali řízek v Portlandu, ale kromě Tábora tam je dalších 500 food trucků se všemi světovými kuchyněmi a z vlastní zkušenosti vím, že právě food trucky jsou často místem, kde se dá sehnat nejlepší jídlo v poměru cena/kvalita. Před třemi roky se nejlepší fajitas dala koupit ve food trucku hned naproti mojí high school, přímo od Mexičana, jedinou nevýhodou byla nutnost mluvit trochu španělsky. :) No a když v Portlandu jsou takových trucků stovky, zcela zákonitě to kvalitu vytlačí nahoru a cena minimálně zůstane rozumná.

K technické stránce diashow nemám co vytknout. Prezentace suprová, na vhodných místech proložená music slideshow a videem, Martin Loew je výborný řečník a až dojede do Vašeho města, doporučuji navštívit, ať už cestu do USA plánujete nebo ne (v prvním případě doporučuju zápisník s sebou). Jo, a takovej detail, Martin Loew opravdu dobře fotí. :)

Snad jen Sál B. Bakaly je celkem o ničem (malý plátno a ještě k tomu špinavý), dost dobře bych si celý tohle dokázal představit v sále multikina na 3x větším plátně, i když chápu, že to by asi vstupný stálo 2x tolik.

Mimochodem, taky jsem zjistil, že nejsem jediný, kdo když si nenapíše kde byl a co viděl, tak si to nebude pamatovat. :D

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *