Erasmus 2015 – úvodní článek

Z dnešních čtenářů už asi nikdo neví (pokud to tu někdo čte od úplného začátku, dejte vědět!), že tento blog jsem založil v roce 2009 (dnes už to tedy bude 6 let), v době, kdy jsem se začal chystat na jeden rok dlouhý pobyt na střední škole v USA.

A tehdy jsem popisoval úplně všechno. Od první návštěvy agentury, pohovory, lékařské prohlídky, nákup letenek, až po samotný pobyt a návrat domů. Potom jsem zaměření tohoto blogu změnil napůl na cestovatelské, ale spíš než každý víkend někde v Amsterdamu tady popisuju výlety na delší dobu – byl to například roadtrip po západním pobřeží USA v roce 2013, výlet za prací na vlastní pěst do Anglie na léto 2014 a návrat na stejné místo v roce 2015.

Dalším takovým výletem bude letošní Erasmus v Norsku, kam se v nejbližších dnech chystáme s Aničkou vyrazit.

Erasmus byl nakonec důvod, proč jsem letos (znovu) odpískal Work & Travel v USA – protože bych musel z USA odjet už koncem srpna, časově ani finančně by se to moc nevyplatilo.

Nicméně, s Erasmem bych se chtěl trochu navrátit ke kořenům tohoto blogu, popsat zase nějaký zahraniční studijní pobyt kompletně, od začátku až do konce. Takže tímto článkem zahajuji seriál právě o této evropské studentské výměně, kam jedeme opět společně s Aničkou (jsme v Česku na stejné škole, takže i na Erasmus můžeme spolu na stejné místo).

You may also like...

1 Response

  1. Elizabeta napsal:

    Zdravím, já to tady čtu od doby Vašeho výměnného pobytu v USA, ne tedy úplně od začátku, ale skoro… :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *