Lockdown, aneb když vběhnete do školy se zbraní

Asi každý několikrát do roka v médiích zaregistruje zprávu, že někomu ruplo v bedně z vydal se do školy provětrat nějakou kulovnici. Lockdown (nebo uzamčení) školy mají v takovém případě zabránit nebo zmírnit případné krveprolití a párkrát do roka se trénuje taky nanečisto.

Poprvé jsem to zažil jako nácvik hned ze začátku roku. Ozvalo se zvláštní hlášení, že probíhá lockdown. Co to znamená? Ve třídě se musí zavřít okna a dveře. Dveře přijdou zamčít, na oknách zatáhnout žaluzie. To ještě celkem jde. Další věc je ale celkem úsměvná, byť asi ne nesmysl. Studenti musí převrátit školní lavice do pozice štítu, a ten nasměrovat proti dveřím. Za ten se schovají a po celou dobu trvání lockdownu musí zůstat potichu a skrčení pod lavící.

Když jsem to zažil podruhé, byla poslední hodina a jelikož lockdown zůstal i po zvonění, a krátce poté přijelo i pár policejních aut, bylo jasné, že tentokrát je to naostro. Co mě ale osobně zaskočilo, byla panika všech okolo. Telefonáty domů, policajtům, prostě panika. Ani se tomu ale moc nedivím, z každé podobné události jsou hned braking news na lokálních televizích a nemusí se u toho ani střílet. Rozhodně mi ale nepřijde, že by ona panika v podobných situacích pomáhala. Nechci si hrát na hrdinu, ale i pokud bych uvážil fakt, že po škole běhá pomatenec s pistolí, tak šance, že vyrazí zamčené dveře a potom mě ještě zastřelí (což není zas taková sranda ani kdyby měl samopal) je relativně dost malá. Ale třeba ne, kdo ví. Tehdy jsem si byl jistý, že tohle se neděje, i když jsem nic nevěděl.

No, ale kvůli čemu že to bylo? Po podobných událostech se fámy šíří rychlostí blesku, nakonec ale zřejmě šlo o to, že někdo „běhal s nožem v ruce po škole“. No, tak nevím, no. Třeba někomu z laboratoře utekl při pitvě králík. :-D

Jinak je mi jasné, že tento článek může znít velmi akčně, jakože v USA je velká šance, že „instead of test I took one to the chest“ (místo testu dostanete kulku do hrudníku). No, pokud si to myslíte, tak vězte, že před základní školou u mě doma pár let zpátky nějakej feťák pobodal jedenáctiletýho kluka, když z něj (nejspíš neůspešně) loudil prachy na fet. Byli sme tehdy i v televizi.

You may also like...

1 Response

  1. Elle napsal:

    Takovéhle věci se dějí, neni to už boužel nic neobvyklýho :(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *