Vánoce

Jak už jsem zmínil, vánoční atmosféra tady v Kalifornii je relativně nijaká, takže jsem si to ani pořádně neuvědomil, a už bylo 24., resp. 25. prosince. Poslední tři dny před Vánocema jsme jezdili od rodiny k rodině na různé rodiné sešlosti, což bylo celkem fajn. Zvlášt mě zaujala sešlost rodin od jedněch Portugalců, sem ne zase tak dávno emigrovali (rozhodně skoro nemluví anglicky) a měli tu několik dětí, jedno z nich byl můj host-dad. :-) Může to být jenom můj předsudek, ale dost mě zaujalo, že za jejich chováním nebyla cítit taková ta faleš, která se běžně označuje jako americký úsměv.

Potom mě taky zaujalo, že i když tady některé skupiny baráků vypadají jako 50 let staré, tak zevnitř jednak vypadají mnohem větší a jednak jsou zařízené normálně až moderně, takže taková zajímavost. “Tradiční” vánoční večeři jsme si tedy odbyli na jedné takové návštěvě.

Ráno 25. mi došlo, že Vánoce tady mají jeden logistický zádrhel a sice fakt, že rozbalování dárků probíhá ráno, což naprosto nedává smysl, ale když chcou… Takže když už, tak jsme s host-bratrem asi v šest ráno vzali takový ty kravský zvony a šli všechny vzbudit. Přísáhám, že kdyby takhle někdo budil mně, tak po něm vší silou hodím telefon, ale jelikož jsem byl na opačné straně… :-D

Potom se teda jakože rozbalily dárky a vyjedly ponožky, ale to asi není až tak zajímavý. Snad jen dodám, že dárky pod stromkem si dává rodina sobě navzájem a Santa Claus nosí ty věci do ponožek, takže nevím proč jsou tady z toho ty děcka tak nadšený, když ví, že Santa jim přinese možná tak čokoládu a jejich vysněný bagr leží pod stromečkem měsíc před Vánocema…

Každopádně k těm Vánocům mám rozhodně pár poznatků, které půjdou do článku o finanční gramotnosti Američanů, který snad někdy sepíšu a zveřejním.

Potom jsme v sudu spálili půl tuny všech papírů co zůstal po dárcích a vyjeli jsme k další rodině, kde jsme si vyměnili secret Santa dárky. Já jsem měl mého host-grandpa, kterému jsem dal POW tričko a shodou okolností on měl mě, tak jsem od něj dostal $20, takže jsem na této výměně inkasoval dolar a pár centů. :-D

Večer byl slavnej krocan (kterej má v sobě mimochodem nějakou uspávající látku, protože jsem po něm byl stejně jako na Díkůvzdání naprosto mrtvej) a toť vše o Vánocích.

You may also like...

3 Responses

  1. Vanda napsal:

    Krůtí maso obsahuje esenciální aminokyselinu zvanou tryptofan. Že má mít uspávací účinky vím dávno, ale nějak se to míjelo účinkem, když jste byli mimina :-)

  2. vydrysek napsal:

    Barbare ! Palit krabci JCPenney ! Ze se nestydis ! :D

  3. jiripavlik napsal:

    @vydrysek: Hostmatka tam pracuje, po vanocich jsme jich meli doma milion :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *