Zábavní park California’s Great America

Po prvním týdnu ve škole přišel mnou tak očekávaný víkend, na který jsem se těšil hlavně z toho důvodu, že se konečně zase vyspím. Jelikož jsme ale měli naplánovaný výlet do zábavního parku, stejně jsem vstával už v osm (tou dobou jsme sice měli být už na cestě, ale holt někdy to nevyjde).

Ale abych nepředbíhal. Když jsem se ráno vzbudil a vylezl z pokoje, hned mě zarazilo, že je venku nějak málo světla. Tak jsem zvedl hlavu, kouknul na nebe, a viděl, že je zataženo! Až v té chvíli mi došlo, že toto je za poslední tři týdny poprvé, co vidím mraky. Tak jsem se vrátil zpět a otevřel jsem si na internetu počasí a zjistil jsem, že v noci bylo dokonce jen 12 °C, což už mi přijde jako slušná zima, na to že jde o Kalifornii v létě (doplněno o tři dny později: v pondělí bylo 41 °C ve stínu…)

No každopádně potom jsem se rychle nasnídal, hodil do kapsy telefon, peníze a malý foťák (nebrat zrcadlovku se nakonec ukázalo jako dobrý nápad, i když fotky z toho kompaktu zase stojí za prd), na sebe mikinu a vydali jsme se na cestu do zábavního parku California’s Great America v Santa Claře, což znamená asi dvě hodiny jízdy. Cestou jsme ještě přibrali jednu exchange studentku a její host-mum, takže nás v GMC Suburbanu pro 8 lidí jelo 10. Naštěstí je to celkem velký auto, takže to nebyl až takový problém – alespoň co se týká místa, co by případná policejní hlídka řekla na dva lidi připoutané jedním bezpečnostním pásem, to netuším :-). Horší to bylo před týdnem, kdy jsme jeli na závody do Stocktonu a v trucku pro 5 lidí nás jelo 8 (tři vepředu a 5 lidí vzadu :-D).

California’s Great America je tady v okolí (prý) největší park svého druhu a lístek vyšel asi na $35 USD, přimčemž v ceně je pití na celý den (stačilo přijít k okýnku ukázat náramek) a vstup na většinu atrakcí. Mezi ty patří hlavně horské dráhy, vodní divoké řeky, 3D projekce krátkých skečů s hydraulickými křesly a podobně. Jde o obrovský park a za jeden den se rozhodně nedá stihnout všechno (mj. kvůli dlouhým frontám).

Začali jsme na jedné z horských drah. Čekal jsem kdoví co, ale klidně bych jel 3x-4x za sebou – což můžete, pokud není nikdo ve frontě, ale to rozhodně nehrozí v sobotu :-). Jako další atrakci cestou po parku jsme potkali divokou řeku, takže proč ne? Viděl jsem jet spoustu lidí s foťákem v ruce, tak jsem ho taky vyndal z kapsy, a hned v první zatáčce jsme nabrali vlnu, která šla přímo na mně, na foťák v ruce i na mobil v kapse. Až na flekatý displej foťáku snad všechno přežilo. Na téhle atrakci mě pobavila taky jedna věc, a sice cestou z ní (ke každé atrakci vede cesta tam, a jiná cesta zpět) jste za čtvrťák mohli odpalovat vodní gejzíry na projíždějící rafty (nebo spíš velké plovoucí kruhy pro 6 lidí). No kdo by neodolal, když sám dostal tolik, že je mokrej až za ušima? :D Bohužel rodina jaksi nesdílela moji škodolibost a tak mých $5 ve čtvrťácích musím utratit někde jinde. :-D

Po zbytek dne jsme jezdili na všechy možných typech horských drah; dokonce je tu jedna stará dřevěná (plně v provozu). Nicméně žádná nebyla tak super, abych si řekl, že „na tohle už v životě nevlezu“.

Bohužel jsme už nestihli „padající lavičku“, takový ten sloup, který vás vytáhne 100+ metrů nahoru, volným pádem spustí a zabrzdí jen pár metrů nad zemí. Případně bungee jumping taky z výšky 100+ metrů minimálně (zrovna jsem někde četl, že nejvyšší most, ze kterého se v Česku skáče, má „jen“ 60 metrů), který byl ale zpoplatněný zvlášť za $15. Na tuhle atrakci ale někdy rozhodně někdy půjdu, protože je to freaking-awesome (dal jsem si pravidlo psát jenom česky, ale nenapadá mě český ekvivalent… snad jen hustodémonsky krutopřísný :D) a navíc mám v plánu koupit si kamerku na helmu GoPro HD Helmet Hero, pro kterou už jsem vymyslel milion využití (lyže, jet-ski, ATV, tyhle zábavní parky, wakeboard, surf, RC auto, MTB downhill atp.), což je rozhodně lepší než to natáčet foťákem.

Když už jsme toho měli dost, začali jsme chodit po obchodech. Tričko jako suvenýr jsem si samozřejmě koupil, a kvůli mé neznalosti imperiální hmotnosti “$3 for 1/4 lb“ jsem si odnesl navíc M&M lentilky za 16 dolarů. :-D

Potom jsme se už vydali zpět. Cestou jsme se zastavili na večeři a taky jsem viděl abnormální počet pokutujících policistů.

Fotky:
2010-08-21 GREAT AMERICA

You may also like...

12 Responses

 1. Eve napsal:

  Dělá se mi šoufl jenom z toho videa…:D :D

 2. Bára napsal:

  týýý jo, jako mega závist !! :) nechceš mi tam domluvit, ze bych přijela na návštěvu? :D:D

 3. jiripavlik napsal:

  @Bára: tak na navstevu klidne prijet muzes :D

 4. Bára napsal:

  oká :D na zimní prázdniny naplánuj nějaký výlety :P:D

 5. Irča napsal:

  Ahoj Jirko, fandím ti a držím palce. Jsem maminkou 16,5 leté dcery Markéty, která rovněž studuje 4-leté gymnázium. Na tvůj blog jsem narazila při sbírání informací o ročním studiu na high school. Máme vybranou rovněž student agency i stejnou americkou agenturu jako ty. Rovněž místo si vybrala sama a to Kalifornii (kvůli teplu a sluníčku). Jen jsi mě překvapil cenou pobytu. Původně jsem to vypočítala na 200tis., ale vypadá to, že se to prodraží. Jako maminku mě zajímá, jak to funguje v americké rodině ohledně plateb. Domlouváte se, kdo bude co hradit.? Zábavní park sis asi hradil za své, ale co večeře v restauraci? Bojím se, aby se nám pak moc nezvedly náklady na celý pobyt. Budu ráda za odpověď a držím palce při studiu a pobytu. Irča

 6. jiripavlik napsal:

  @Irča: Ohledně plateb… je to pokaždé jinak. U nás to funguje tak, že pokud jdeme do restaurace, tak to platí rodina. Rodině v podstatě za nic neplatíme, až na peníze za benzín pro host-bratra, který nás vozí do školy. Ale je tu třeba jeden kluk z Pákistánu, po kterém rodina chce platby i za benzín za cestu, kterou by jeli i bez něj, takže to hodně záleží na rodině. Jídlo to obecně stojí dost peněz, každý školní den za něj dám aspoň $2, často ale víc, konkrétně minulý měsíc jsem za jídlo dal asi $150, a to byla škola jen dva týdny.

  Každopádně do 200 000 by se podle mě vejít dalo, pokud bude příznivý dolar. Od oka mi při tom vychází kapesné na měsíc 300 USD, do čehož se za měsíc vejít asi dá, ale stojí to hodně úsilí (alespoň první dva měsíce, kdy se platí hodně poplatků atd.).

  Snad to pomohlo :-)

 7. Irča napsal:

  Jirko, díky za info. Irča

 8. jiripavlik napsal:

  @jiripavlik: Hmm, tak od doby co jsem psal komentar se toho hodne zmenilo… Shrnu v zaverecnem clanku snad.

 9. fimari napsal:

  Kdy počítáš s tím Závěrečným článkem? Jedu v srpnu a možná by se mi ty informace hodily už teď.

 10. Jirka napsal:

  @fimari: Co presne? Pocitam s nim v cervnu.

 11. fimari napsal:

  No právě, že jsi napsal že se toho hodně změnilo, tak mně zajímalo co. Také by mně třeba zajímalo jestli si kupuješ třeba vlastní pastu na zuby nebo mýdlo nebo jak je to s praním prádla? Bereš si doma svačinu do školy nebo si ji kupuješ ve škole?

 12. Jirka napsal:

  @fimari: Jo aha, tak to by bylo asi na dyl… Co se tyka tohodle, vsechnu hygienu si kupuju sam (za svoje penize), to povazuju za normalni, resp. ve svetle vseho ostatniho mi to nevadu.

  Svacinu i obed si kupuju v obchodek okolo skoly (hned za kampusem je Subway, Starbuck, Burger King, pizzerie, Taco Bell a dalsi obchody), z domu si ji nenosim, i kdybych chtel, tak tu vecne neni nic moc k jidlu. Ale i kdyby bylo, vzhledem k tomu ze z meho pokoje jdu rovnou na autobus, asi bych to nestihal.

  Pradlo si peru pro jistotu taky sam, kdyz jsem jim to hazel do spolecnyho pradla, tak to nekdy vyprali bez avivaze, ztracely si mi pnozky, spinily se mi bily tricka atp.

  To „hodne se zmenilo“ jsem napsal ohledne „rodine skoro za nic neplatime“, protoze platime i za to, za co bysme podle agentury platit nemeli (ted z hlavy ani nevim, asi protoze je toho fakt hodne).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *