Recenze knížky Ze Strahova do NASA

ze strahova do nasa ebookDneska bych Vám chtěl doporučit jednu knížku, která se jmenuje Ze Strahova do NASA. Její autorkou je Veronika, na internetu mnohem známější jako Veržána. Ve své knize shrnuje posledních téměř 15 let života v a mimo USA – od první návštěvy USA skrz Work & Travel až po napínavou, ale nakonec zdárnou cestu k zeleně kartě.

Knížka je dlouhá tak akorát, takže i tuto recenzi nechám kratší a stručnou: Každému, koho zajímá život v USA se vším co k němu patří doporučuji k přečtění. Dá se to stihnout asi za hodinku a hodně mě to bavilo. Kdo čte Veržány blog se toho možná nedozví mnoho nového, přesto je to takové fajn shrnutí z už aktuálního pohledu doplněné o Martinovu vsuvku o práci ve vesmírném průmyslu. Pro mě zejména zajímavý byl třeba popis života v Texasu (off-topic; kam se loni přestěhovala i moje někdejší host-rodina), který se sice tolik podobá teplé Kalifornii a přitom je tak jiný. :)

Na závěr knihy je pár praktických informací pro život v USA, mj. jak funguje kreditní hodnocení nebo všechny druhy víz, přes která je možná to v USA zkusit. Zejména to shrnutí víz je výrazně podrobnější, než můj starší článek, který je ovšem jeden z nejčtenějších; takže od teď v něm odkazuji právě na tuto knížku. :)

Knížka se dá se koupit elektronicky nebo paperback.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *