Datová SIM karta na cestování po USA – jak zařídit ještě z ČR?

V tomto článku se dozvíte jak si zařídit SIM kartu s datovým plánem na cestování po USA, tak abyste hned po vystoupení z letadla v USA měli funkční internet v mobilu. Ten se může hodit z mnoha z mnoha důvodů:

  • nestabilní, nebo nedostupné WiFi na letištích (dnes už spíše rarita)
  • komunikace s tím, kdo Vás vyzvedne bez šílených roamingových poplatků
  • možnost zavolat si Uber z letiště nezávisle na místní WiFi
  • nemuset běhat po obchodech a shánět SIM kartu lokálně (ačkoliv i k tomu je níže pár tipů)

Důležité upozornění: Toto je starší článek z roku 2016, který jsem v průběhu let několikrát aktualizoval (naposledy 19. dubna 2022) tak, aby zůstal pokud možno co nejaktuálnější. Každopádně i přesto doporučuji vždy udělat si svůj vlastní průzkum. Odkazů na zdroje je v tomto článku víc než dost.

Dnes bych pro kratší výlety (pod 30 dní) volil elektronickou SIM kartu eSIM, pokud ji Váš mobil podporuje → přeskočit na část o eSIM.

Americká SIM karta s daty na cestování po USA

Historická vsuvka

Úplně původně jsem tento článek psal v lednu 2016. Tehdy jsem letěl na 10 dní do New Yorku a hledal nějakou levnou předplacenou SIM kartu s daty, abych mohl hledat jízdní řády a koukat na mapy. Protože jsem jel jen na krátkou dobu, nechtěl jsem tím trávit čas až na místě a chtěl jsem vše vyřešit předem z Česka. Po zběžném pátrání po datové SIM kartě jsem se nakonec rozhodl pro virtuálního operátora Ultra, který tehdy měl základní poplatek $19 měsíčně (v ceně bylo 2 GB dat, plus nějaký volný minuty a SMS což se hodí např. na komunikaci s Airbnb hostiteli, hotely nebo aerolinkami). Stejného operátora jsme používali potom v letech 2016, 2017 a 2018 při Work & Travel.

Poznámka k operátorovi Ultra: Peter v komentářích (odkaz na komentář z roku 2019) zmiňuje problémy s aktivací Ultra SIM karet a podle hodnocení na Trustpilotu to nebyla ojedinělá záležitost. Osobně jsme Ultra SIM karty naposledy používali v létě 2018 při Work & Travel v Utahu bez jakýchkoliv problémů nebo zádrhelů (dokonce jsem tehdy řešil něco s jejich supportem na Facebook chatu, opět k mojí spokojenosti), každopádně to dávám na vědomí.

Operátoři se zajímavými datovými nabídkami

Kromě Ultra jsou (nejen na data) zajímaví tito virtuální operátoři (MVNO1), koukněte na jejich plány a ceník, a vyberte si podle svých potřeb:

  • Ultra – už zmíněn, běží na T-Mobile síti. Cena slušná, hodně plánů, za $50 možnost datově „neomezeného“ tarifu (resp. 20 GB LTE dat, a potom throttling na 3G ve špičkách). Lze udělat hotspot přímo z mobilu.
  • h2o wireless – balíčky podobné jako Ultra; tentokrát na síti AT&T. Další zajímavá možnost je jejich pay-as-you-go (tedy v podstatě ekvivalent českých předplacených SIM karet na kredit, kde nabijete peníze a pak postupně spotřebovávat), kde kredit platí 90 dní a platíte podle spotřeby. Například na Work & Travel na tři měsíce je to úplně ideální, pokud budete 90% času na wifi a zbytek času přežijete bez internetu (případně v nouzi si data zapnete, zavoláte Uber a bude to stát na datech 25 centů). Hotspot z mobilu udělat nejde.
  • Mint – zajímavý spíše při dlouhodobějších pobytech (tj. tři měsíce; díky cenovému zvýhodnění právě na první tři měsíce používání, pak už je cenově spíše nezajímavý). Běží opět nad sítí T-Mobilu. Nemám osobní zkušenost.

Jinak můžete zvolit jakoukoliv SIM kartu, která Vám bude vyhovovat. Pomoci v pátrání po ideální kartě může například stránka Prepaid Data SIM Card Wiki.

Data bez limitu?

Pokud nehledíte tolik na cenu, ale chcete prostě neomezená data, tak nejlevněji se dají pořídit za $55/měs. ($59 i se sales tax) přímo od AT&T. Jde o balíček pro AT&T Pre Paid SIM (dříve prodáváno jako „GoPhone SIM“). SIM kartu lze koupit zase buď na eBay, nebo taky i lokálně v USA (např. drogerie Walgreens ji mají za $10, případně se dá zajít přímo do prodejny AT&T – jak jejich prodejny, tak drogerie jsou úplně všude).

Data jsou skutečně neomezená, používal jsem tuto SIM kartu tři měsíce v létě 2018 se spotřebou cca 20-30 GB měsíčně a na LTE byla rychlost připojení  20-80 mbps download a 3-15 mbps upload. Tato varianta má jen dvě menší nevýhody:

  1. Je zablokovaná možnost vytvořit hotspot a nasdílet tak internet někomu jinému.
  2. Video streamy (YouTube, Netflix aj.) jsou omezené na 1.5 mbps, nicméně na displeji iPhone 7 to na kvalitě videí nebylo výrazněji poznat.

Použití této SIM karty v hardwarových WiFi hot-spotech je v podmínkách použití zakázáno, ale pokud ji do takového WiFi hotspotu přesto vložíte a nastavíte APN na nxtgenphone, tak to bude fungovat.2 :) Proto pokud jedete třeba na roadtrip ve větší skupince, tak za $60 je to zajímavá možnost, jak dodat internet všem.

Fyzické velikosti SIM karet

Všechny SIM karty, co jsem vyzkoušel, byly rovnou v balení ve všech třech velikostech (standardní velká, mini a micro SIM), takže stačí jen vyloupnout potřebnou velikost a vložit do telefonu.

Jaké zvolit operátora: T-Mobile nebo AT&T?

Samozřejmě těžko dát obecnou radu, ale z mojí zkušenosti je např. hlavně pro cestování po západě lepší spíš AT&T. Mají například pokryté některé národní parky, kde si T-Mobile ani neškrtne (což jsem zjistil, když jsem byl domluvený s mým americkým kamarádem, že se potkáme v kempu přímo v yosemitském národním parku, a když jsem tam já dojel, tak jsem se s ním mohl spojit jedině tak, že jsem do mobilu dal zpátky českou SIMku, která s roamingem jela právě přes AT&T, protože moje Ultra SIM na T-Mobilu byla naprosto bez signálu).

Ve městech a civilizaci si myslím, že je to úplně jedno, a v úplně odlehlých oblastech už nebude mít signál ani jeden, takže tolik asi k tomuto. Měl jsem T-Mobile na snad čtyři výlety do USA, a AT&T až v roce 2018 a 2019, a příště bych volil opět AT&T operátora (ať už virtuálního, nebo přímo AT&T).

Koupě SIM karty až na místě v USA (T-Mobile a AT&T)

Někdy má člověk čas a nepotřebuje řešit SIM kartu předem. V létě 2018 jsem si docela znovu3 oblíbil AT&T Prepaid SIM. Používal jsem ji celé léto 2018 v Unlimited plánu ($65 měsíčně), a potom při týdenním roadtripu v roce 2019 (2 GB dat za $45/m.). Dá se koupit třeba v každém Walgreens (síť drogerií na každém rohu) za $10, a k tomu je na výběr z mnoha předplacených plánů. Nejsou sice úplně nejlevnější, ale není to žádná hrůza. Například za $45/m. se dají koupit 2 GB dat s možností hot-spotu, nebo právě za $65/m. data neomezená. Data i volání navíc fungují i v Kanadě a především, jde v pohodě dobít přes internet českou kartou (naposledy vyzkoušeno osobně v květnu 2019). V případě potíží je i tak potom možnost zajít na pobočku, říct, že na toto číslo chcete dobít tolik a tolik kreditu a potom zaplatit klasicky kartou na terminálu.

Další mnou nevyzkoušená varianta je T-Mobile s neomezenou předplacenkou za $60 (zdroj). Opět půjde sehnat na jakékoliv pobočce T-Mobile a možná i ve Walgreens, Rite Aid apod.

No, teď už k tomu nákupu karty do Česka, pokud chcete SIM kartu řešit před odjezdem:

Krok 1. Nákup SIM karty

Samotná SIM karta se dá velice levně pořídit na eBay za dolar vč. poštovného, viz vyhledávání (zde tedy Ultra SIM karta, ale samozřejmě můžete si vybrat předplacenou SIM kartu od operátora podle Vašich preferencí na data/hlas/smsky, viz výše).

Pokud seženete prodejce, který Vámi vybranou SIM kartu posílá po celém světě (v záložce Shipping and payments je Ships to: Worldwide, případně Czech Republic), pak můžete objednat rovnou do Česka a máte vystaráno. V rámci aktualizace článku v roce 2022 jsem to znovu prošel. SIM karty Ultra nebo Mint se mi stále nepodařilo najít tak, aby je prodejce zaslal do Česka rovnou. Ale např. předplacenka od AT&T (eBay vyhledávání) se občas najít dá, ceny se liší, ale dají se najít do $10 komplet, což je stejná cena, jako koupě na místě.

Pokud prodejce zasílá jenom do Spojených států, tak to potom snadno vyřeší Shipito – společnost která přeposílá zásilky z USA do celého světa. Protože SIM karta je velikosti pohlednice, tak přeposlání i poštovné vyjde doslova na pár korun (konkrétně u mě to bylo $1,81 – leden 2016).

Doba doručení do skladu Shipita byla 4 dny od objednání z eBay. Jo, a hodí se do poznámky prodejci napsat, že Vám opravdu stačí jenom samotná kartička se SIMkou úplně bez ničeho. Objednával jsem totiž SIM karty od té doby vícekrát (už přímo v USA lidem, kteří měli přijet až po mně), a jednou mi přišel kromě tří SIM karet i dárkový gym bag na záda v poměrně velké obálce, jejíž případné přeposlání do ČR by bylo dražší a zbytečné.

Krok 2. Přeposlání karty do ČR

Poté, co balíček přijde do Shipita si ho necháme přeposlat do České republiky. Obálka se SIM kartou měla 23 gramů a celkově to vyjde na $1.8 se službou Shipito Airmail ($1 za zpracování zásilky a zbytek za poštovné). Pokud účet u Shipita ještě nemáte, prvotní založení a ověření zabere trochu času, s čímž je dobré počítat. Zásilka šla z USA do ČR jenom tři dny, takže od nákupu na eBay jsem ji měl doma za zhruba 10 dnů.

Založit si účet na Shipito.com

Update z května 2018: Letos jsem kupoval SIM karet pět pro celou skupinu (celkem se nás mělo sjet šest v obřím apartmá), poplatek za zpracování se zvýšil na $2 a Airmail poštovné potom vyšlo na $5,67; nicméně balíček měl 90 gramů, čímž téměř dvakrát překročil maximální hmotnost dopisu (50 g), takže je možný, že při nákupu jenom 1-2 kusů a váze pod 50 gramů by poštovné bylo levnější. Celkově i tak jedna SIM karta vyšla na 60 Kč za osobu. Doručeno bylo ale za podobnou dobu jako předtím: až domů do Česka bylo doručeno za 11 dnů od objednání na eBay.

Update z ledna 2022: Trošku jsem uklízel na blogu a Shipito podle komentářů opět zdražilo. Doporučuji ověřit aktuální ceny na webu.

Krok 3. Aktivace karty před odjezdem do USA

Posledním krokem je aktivace karty, která se liší dle operátora a instrukce jsou většinou přiloženy. Většinou to spočívá v tom opsat na webu kód z karty, vybrat si plán a zaplatit.

Pokud jste zvolili Ultra, tak aktivaci lze provést na my.ultramobile.com/activation. Pokud jedete na méně než měsíc, tak je aktivaci dobré provést tak, aby měsíční platnost zakoupeného datového balíčku vypršela někdy po návratu zpět domů; pokud jedete na měsíc a déle, můžete aktivaci provést těsně před odletem. Platbu lze provést bez problému s českou kartou, např. já jsem platil debetní kartou AirBank. AVS, neboli verifikace platby podle adresy, asi úplně neprobíhá, protože billing adress jsem zadal náhodnou newyorskou (nelze zadat adresu mimo USA).

Doporučuji také aktivaci provést „z Ameriky“, resp. z americké IP adresy přes VPN. Doporučuji TunnelBear VPN, což je poskytovatel VPN, která má 500 MB dat zdarma, a na občasné použití tak bohatě stačí i free plan, navíc má skvělou a blbuvzdornou aplikaci pro všechny platformy (Windows, Mac, iOS, Android…).

Upozornění: Platba je zároveň krok, kde může všechno krachnout. Osobně jsem naposledy aktivoval Ultra SIM kartu českou kartou (Air Bank) v roce 2018, a AT&T SIM kartu v květnu 2019. Pokud nefunguje jedna karta, zkuste jinou, zkuste taky Revolut, Wise, zkuste dát jinou adresu, buďte připojeni přes VPN do USA…

Krok 4. Nastavení operátora v telefonu (APN)

Tento krok nemusí být nutný, záleží na konkrétním telefonu a SIM kartě. Každopádně např. iPhone + Ultra SIM po vložení SIM karty nabídne automaticky aktualizaci nastavení operátora a internet funguje okamžitě; pokud telefon tuto možnost nenabídne (a internet nefunguje), lze to udělat například přes http://www.unlockit.co.nz (přepsat a otevřít v mobilu), nebo ručně (instrukce pro operátora Ultra, pro jiné nutno dohledat).

Doplnění z 2018: U h2o jsem toto nastavení předem neudělal (iPhone SE) a internet po příletu nefungoval. Po prvním připojení do sítě v USA ale přišla SMS s odkazem, odkud se potřebné nastavení stáhlo a nastavilo. Problém byl v tom, že jsem si této SMS nevšiml, a ani jsem si nevšiml, že jsem připojený na letištní WiFi (už jsem tam předtím byl :) ), takže jsem si myslel, že mobilní data fungují. Až po odchodu z dosahu letištní WiFi nastala zrada – viz zápisky z prvního dne cesty do Park City. :D

Příklad (leden 2016, 10denní výlet do NYC): Celková cena a typická spotřeba dat

Pozn.: Tohle je už dost starý příklad z cesty před šesti lety, dnes jsou data pochopitelně o dost levnější. :) Kompletně karta Ultra vyšla na $1 (SIMka) + $1,8 (Shipito) + $27,13 (aktivace + základní balíček + data), tedy na necelých 30 dolarů vč. doručení. Během 10dnů v New Yorku jsem spotřeboval 550 MB dat (z toho 150 MB padlo na tethering – sdílení na druhý mobil, a 80 MB na stažení celé Uber aplikace, když jsem zůstal zaseklý v D. C. pozdě večer, kde kvůli sněhu nejezdilo MHD jak mělo), takže mi zbyla rezerva 50 MB, kterou jsem se snažil vypotřebovat na letišti těsně před odletem, bohužel tam nebyl moc signál. :D Pokud jedete na měsíc, tak základem je povypínat přístup k mobilním datům u aplikací, které ho nutně nepotřebují. Já osobně data na cestách povolím jenom těmto aplikacím: prohlížeč, Mapy, Uber, Airbnb, email a Foursquare/Swarm.

Virtuální eSIM pro iPhone

eSIM od Airaloo – jenom data

Nezkoušel jsem a nezkoumal jsem, ale poměrně zajímavá nabídka je od Airaloo, kde lze za $5 až $26 zakoupit 1 až 10 GB dat na 30 dní. Co je z mého pohledu zajímavé, že to funguje jak přes AT&T, tak přes T-Mobile, podle toho, co je dostupné, což je při cestování pecka. Jak už jsem psal výše, AT&T obecně mi přijde, že má mnohem lépe pokryté třeba národní parky, ale to neznamená, že nejsou místa, kde má signál zase jenom T-Mobile. Více info: https://www.airalo.com/

Airaloo nicméně není jediný poskytoval, pěkný srovnávač dalších najdete např. na https://esimdb.com/

eSIM od T-Mobile

iPhone od modelu Xs umožňuje také používání virtuálních SIM karet (tzv. eSIM karty). To umožňuje relativně velmi pohodlné zprovoznění dat ještě z domova bez nutnosti zasílání fyzické SIM karty poštou napříč zeměkoulí, ale má to jednu nevýhodu – je potřeba platební karta z USA, Kanady, Německa, Anglie apod. Česká republika není mezi podporovanými zeměmi pro platbu.

Tuto eSIM kartu mám zatím vyzkoušenou pouze v obráceném režimu, tj. potřeboval jsem americké číslo a přijímat na něj SMSky. Tato eSIM karta nicméně nepodporuje roaming, v zahraničí umí jenom Wi-Fi calls & texting, tj. volání a posílání zpráv funguje pouze přes Wi-Fi (případně data, pokud fungují na fyzické SIM kartě); ale lze ji využít i pro cestování: např. u T-Mobile stojí Simply Prepaid Unlimited Plus, zcela neomezený předplacený tarif vč. 10 GB LTE dat pro hotspot za $60.

Postup včetně chytáků jsem sepsal (anglicky) na https://kb.jiripavlik.com/books/uncategorized-yet/page/t-mobile-prepaid-esim-set-up-from-abroad.

Footnotes

  1. Mobile Virtual Network Operator
  2. Ano, zkoušel jsem to.
  3. Jinak jsem ji, tehdy ještě jako GoPhone SIM, používal během výměnného pobytu 2010/2011.

You may also like...

33 Responses

  1. Václav napsal:

    Tak shipito teda řádně prodražilo, už to stojí 5,50USD nejlevnější poštovné (airmail) a 2 USD je poplatek za převzetí zásilky. Čili dohromady 7,5 USD, což je celkem úlet, za ty prachy se to dá koupit v ČR. Oproti 2,8 USD dost rozdíl.

  2. jiripavlik napsal:

    Diky za info, tak to uz se teda opravdu nevyplati resit takhle. :(

  3. Jan napsal:

    Ahoj, díky za článok! Ja som si to objednal, keďže nechcem sa už zdržovať priamo v USA … len ma zaskočila dĺžka dodania, dnes mi to Shipito odoslalo a prebežný termín doručenia je až o cca 30 dní? :-O Preto nechápem ako je možné, že tebe to prišlo do ČR za 3 dni, kokos. :D

  4. Barbora napsal:

    Ahoj, skvělý příspěvek, jen bych se ještě chtěla optat na ty tarify… klikem na prodejce, kterého zmiňuješ v článku jsem se dostala na jeho nabídky a vidím tam, tarify se 4 gb za 29 USD? to znamená, že v tomto případě už se nemusí objednávat spešl tarif? Nebo to špatně chápu?

    Jinak nevíš jestli je možnost tyto USA karty koupit někde v ČR přímo?

    Díky moc Bára :)

  5. jiripavlik napsal:

    Ahoj,

    jo, tu uz predplacenou kartu by melo stacit strcit do mobilu a rovnou by se na ni mel rozjet ten plan za tech $29 (https://www.ultramobile.com/product/29-plan-sim-kit/).

    Jinak jestli to nekdo prodava v Cesku nevim, ale obcas se da narazit na eBay prodejce ktery posila primo po celem svete, ale je jich malo :)

  6. Lucka napsal:

    Ahoj,
    spíš jenom pro jistotu. Já tu kartu nepotřebuju poslat do ČR, nechám si jí poslat na adresu v USA. Chápu to správně, že si můžu ten sim kit nechat poslat od Ultra, aktivuju, a bude to normálně fungovat? Ptám se protože se vím, že někdy bývá problém s Verizon apod. s evropskými typy mobilů. Moc děkuji za info :)

  7. jiripavlik napsal:

    Ano, presne tak :)

    Verizon je napr. CDMA operator a k pripojeni do jeho site je potreba odpovidajici mobil. AT&T a T-Mobile, potazmo Ultra, mint, h2o atd. atd. jsou GSM operatori stejne jako u nas, s evropskym mobilem tedy budou normalne fungovat. :)

  8. Míra napsal:

    Ahoj, díky za článek, z toho co uvádíte, co je pro mě pls nej si zařídit…? Letím př. týden 4.7. do 8.8. na 5 týdnů s rodinou a potřebuju pro sebe a pro manželku do telefonu nacpat nějakou „službu“, co nemusím aktivovat složitě a následně rušit a „vydrží to“ s daty v mobilu na tu dobu – na stažení e-mail pošty, čtení zpráv, žádná videa, ale volání per Viber, chat, apod. Abychom si mohli popř. tam volat mezi sebou za tamní tarif, nebo přes ten Viber a bylo to co nejlevnější, když kupuju 2 karty. Teď mám tarif 2G v ČR měsíčně a v poho mi to vydrží… Díky moc za info… Míra

  9. Lucia Chorvatova napsal:

    Ahoj,
    s Ultra SIM kartou dostanem aj nove cislo? Ide o to ze potrebujeme mat local cislo aby nas mohol kontaktovat delegat a neakceptuju zahranicne s romaningom atd. A na eBay vidim, ze su Ultra karty, ktore sa daju aktivovat aj na existujuce cislo. Celkom tomu nechapem :) dakujem

  10. Ján Čakloš napsal:

    Ahojte,

    tak ja už som z USA po vyše 2 mesiacoch doma na Slovensku. :) Tie SIM karty sme si nakoniec museli kúpiť v USA, pretože mi to nestihlo prísť cze to shipito a prišlo mi to cca po 3 – 4 týždňoch vyše domov.

    Ak by niekto chcel čisto nové, nepoužívané SIM karty od Ultra tak nech napíše (jan@texto.sk – pošlem kdekoľvek v rámci SR / CZ za prijateľnú cenu.

  11. Petr Hájíček napsal:

    V článku je podle mě chyba. Při ceně $0.1 za MB je 2 GB za $200 (ne $20, jak je uvedeno v článku). Předplacené tarify v USA jsou zkrátka nevýhodné na data.

    Jinak článek je super, lepší pro zorientování se jsem v češtině nenašel, díky za něj!

    Dobré je též přečíst si článek na idnes“V USA dostanete za 5 dolarů klidně šest SIM. Ale jen tak si nezavoláte
    Zdroj: https://mobil.idnes.cz/v-usa-dostanete-za-5-dolaru-sest-sim-dum-/mob_tech.aspx?c=A160106_081221_mob_tech_jm“ ,
    který neřeší konkrétní operátory a tarify, ale popisuje obecně jak funguje maloobchodní trh s předplacenými tarify v USA.

  12. jiripavlik napsal:

    Díky za upozornění, tak to se opravdu nevyplatí, chybu opravím. :) Klasické předplacenky (pay-as-you-go) na data opravdu nejsou, ale předplacené tarify (nebo jak to nazvat, prostě prepaid plans), jsou už v pohodě. Jdou i neomezená data – jednotlivec si je může předplatit už od $55/měsíčně (AT&T Pre-Paid Unlimited se zapnutým AutoPay). Měl jsem to tak letos v Park City a byla to dobrá investice, denně jsem proseděl 30-45 minut na lanovce v práci při cestě na svoje stanoviště a koukal na videa, a pak jsem celé dny streamoval hudbu ze Spotify. :D

    Článek na iDnes jsem četl už dřív, ale půl napůl s ním nesouhlasím. Pravdivý je hlavně poslední odstavec – pokud člověk ví, kterou SIM kartu koupit, tak není problém sehnat předplacený plán podle svých představ. Ale ano, pokud koupí první SIM kartu v automatu na letišti, tak na tom zcela bohužel, ale logicky, prodělá. :) Bohužel klasická turistická past. Mám i dokonce zkušenost se supportem obou dvou virtuálů zmíněných v mém článku (tj. Ultra a h2o) a rovněz bez problémů – dokonce jsem se doklikal k živému operátorovi (chce to jen vědět jak na to: psát jim přes Facebook stránku a proklikat se přes chatbota, že ti nic z přednastavených odpovědí nevyřešilo problém :) ).

  13. Leona napsal:

    Kdyby mel nekdo zajem, tak vyhodne prodame SIM kartu do USA s nevycerpanymi vice nez 3,5 GB dat + neomezene volani do CR z USA (Lycamobile) – platnou do 24.9.2018.

  14. Petr Hájíček napsal:

    Jedu do USA cca za 3 měsíce a budu tam 3 týdny. Jedu na západ, zvažuji h2o wireless vzhledem k tomu, že je v síti AT&T. Akuálně nabízí na první měsíc neomezené tarify od $10, což je paráda. Dokonce mi aplikace na webu ukazuje na moje české mobilní číslo neomezené volání v rámci tarifu (což nevím jestli není chyba), i když v tabulce mají neomezené volání do ČR jen na pevnou linku (Ultra, má v tabulce neomezené volání do ČR vč. mobilních čísel, ale je to síť T-Mobile s horším pokrytím na západě).

    Nemáte zkušenost s tím, pořídit si SIM s takovouto akční nabídkou v předstihu, ale platnost tarifu si nastavit až od data za 3 měsíce? Lze pak po měsíci tarif pukončit tím, že ho přestanu platit? Nebude tam nějaká sankce? Díky za odpověď!

  15. Lucia napsal:

    Prosim Vas,pri aktivacii karty, pyta ZIP code. Treba dat americky ZIP (je tam uvedene ze ked chcem vygenerovat nove cislo, bude vygenerovane na zaklade ZIP codu)

  16. Roman napsal:

    Potřeboval bych poradit. Držím v ruce H2O kartu…jsem ve svém účtu na H2O a chci provést platbu za měsiční plán…bohužel nelze asi z důvodu platební karty vydanou v ČR a adresy v USA, kterou zadávám. Nevíte, jak obelstít systém? Díky R.

  17. jiripavlik napsal:

    Zdravím, co mě napadá tak narychlo z hlavy:

    Pokud platba na první pokus selže, tak potom se těžko u h2o proklikává k „druhému pokusu“, teď z hlavy přesně nevím kde a jak, ale jde to. Zkusil bych více prohlížečů a povypínat AdBlocky, pokud by byl problém v tomto, ten jejich web se chová trošku nepředvídatelně.

    Mně to napoprvé zaplatit taky nešlo (v tomto případě karta AirBank), ale potom jsem to zkusil znovu (už si ale nepamatuju, co jsem při druhém pokusu dělal jinak) a pak už to prošlo. (Aktivovali jsme toto léto několik karet, a určitě nám to šlo s kartou z AirBank, Komerční banky a ČSOB – nebo České spořitelny, nejsem si teď úplně jistý.)

    Připojil bych se na americkou VPN (př. TunnelBear – https://www.tunnelbear.com/ má 500 MB zdarma každý měsíc, což stačí bohatě), a zkusil bych vyzkoušet jinou US adresu a i jinou platební kartu. Teoretický problém může být i v bance, která může blokovat „podezřelou“ online transakci kartou, ale s tímto jsem se nikdy nesetkal. Na závěr je možnost, že upravili jejich platební systém který důkladněji hlídá adresu při platbě kartou a platba prostě selže na základě toho, ale to si nemyslím že bude ten případ.

  18. Roman napsal:

    ano platil jsem Airbank :-)…web mi psal fail :-(, vyzkouším…každopádně děkuji za rady. R.

  19. jiripavlik napsal:

    Procházel jsem teď nějaký svoje poznámky a k dalšímu pokusu o platbu se dá proklikat někde pod „Renew Plan“ – on se po failnuté platbě jakoby aktivuje, ale s nulovým kreditem/zůstatkem, takže ve skutečnosti aktivní není; snad to pomůže a zadaří se. :)

  20. Roman napsal:

    Authentication failed, vyzkoušel jsem jinou adresu s TunnelBear a i jinou kartou….prozatím jsem nezlomil

  21. Erik napsal:

    Ahojte, ak by mal niekto záujem mám jednu sim kartu k dispozícii – ULTRA mobile. Objednal som si ju ešte pred cestou do USA, no prišla až keď som sa vrátil domov takže mi je zbytočná. erik.simun@gmail.com

  22. Veronika napsal:

    Muze mi nekdo prosím sdelit na jake frekvenci operatori v USA funguji? Domnivam se, ze nektere telefony prodavane v Evrope by mohli mit problemy s pripojenim. Dekuji

  23. jiripavlik napsal:

    To platilo mozna tak pred 20 lety, dnes vsechny telefony podporuji vsechny zakladni frekvence (triband). https://usa.jpavlik.cz/o-mobilech-zasuvkach-a-americkem-napeti/

  24. Martin Knotek napsal:

    Ahojte, nema niekto volnu sim od ultra na predaj? Dakujem Martin

  25. vojta napsal:

    No jestli tě to vyšlo se vším všudy na 30$, to už mě příjde lepší ten balíček od T-mobilu pro turisty za 30$, kde jsou 2GB dat a nějaké volné minuty/SMS, a nemusím řešit nějaké přeposílání z US. Nevýhoda je tak,že to musím řešit až na místě po příletu no.

  26. jiripavlik napsal:

    Jasně, ono záleží. Někdo třeba letí fakt jen na pár dní, a pokud zabije jenom pár hodiny tím, že bude běhat po New Yorku a shánět SIM kartu… Nejde o to, že to stojí stejně, ale že za nějakých $5-10 to mám vyřešeno předem (a klidně i ten klidně i ten T-Mobile Tourist Kit), a v New Yorku můžu valit rovnou na sight seeing.

    Taky je nutno podotknout, že ten úplně původní článek je ke dnešku už 3 roky starej a tehdy byla situace jiná.

  27. tom napsal:

    Díky za super informace. Jak to je s tím, že si koupím napříkald to Ultra jen na jeden měsíc. Pokud nebudu více, tak to je výhodnější než pay-as-you-go, ale nemůžu najít info, zda to lze jen na ten první měsíc.

  28. Dalibor napsal:

    Dobrý den,
    prodám SIM
    Simkartu jsem zakoupil dne 29.4.2019. Je plně funkční. Fungoval mi i mobilní hotspot, což někteří operátoři v USA údajně neumožňují. Používal jsem ji v NY na data a volání. Platnost karty je měsíc, přičemž aktivace proběhla 30.4.2019. Platnost je tedy do 30.5.2019.
    Dle ukazatele dat je využito 3,05 GB.
    Mohu poslat EMS, balík doručí do 24 hodin při objednávce do 11:00. Dodání ve svátky a víkendu.
    volejte/pište na 773298798

  29. Peter napsal:

    Ahojte, pridam moju skusenost s Ultra mobile SIM kartami. Objednal som z ebay, pirsli fungl nove cca za 2 tyzdne. A tam som skoncil :) Ani jedna z kariet sa mi nepodarila aktivovat, dostaval som stale nic nehovoriacu chybu. Skusil som rozne browsery, rozne ZIP kody, stale to iste.. Tak som trochu googlil a zistujem ze Ultra je celkom dobra loteria a zdaleka nie som sam kto si neaktivoval karty ako sa pise v clanku… Nastastie som objednaval prazdne karty bez kreditu, takze celkova skoda 3 USD.. Kopa negativnych reviews Ultra napr. tuto https://uk.trustpilot.com/review/ultra.me

  30. Tereza napsal:

    Ahoj, chtěla jsem se zeptat, pokud si v USA poridim AT&T Prepaid SIM, jak si zapnu ten předplacený plán (napr. 65$/m)?
    Zase přes tu aplikaci?
    Díky

  31. Ladislav Sedlar napsal:

    Dobry den, SIM prisla na adresu ze shipito ale nejlevnejsi zaslani SIM je 12$ (?) ma nekdo nejake info, ze by tolik zdrazili za doruceni do CR?

  32. jiripavlik napsal:

    @tom: Ano, jde to jenom na jeden měsíc, ostatně jak píšu v článku: Stačí jednou aktivovat (bez uložení čísla karty a odmítnutím všech auto-renew, pokud je to nabídne), SIM karta potom bude funkční 30 dní a pak propadne.

    @Peter: Tak to mně překvapuje, já pokud si dobře vzpomínám jsem od nich měl SIM kartu 3x leden 2016, léto 2016 a léto 2017 a neměli jsme nikdy problémy, ale to hodnocení na Truspilotu rozhodně nevypadá, že by to byl jednorázový kiks. Díky za upozornění, přidám do článku. Pokud by měl někdo zkušenost po roce 2019, jak s Ultra (ne)pochodil, budu rád za sdílení zkušenosti tady v komentářích. :)

    @Tereza: Popravdě teď si nevybabavím, jak se to aktivuje, ale kupoval jsem ji ve Walgreens dvakrát (2018 a 2019) a stačilo následovat instrukce na obalu. Tuším ale, že jsem to aktivoval přes web ve Starbucks tehdy (https://www.att.com/prepaid/activations/).

    @Ladislav Sedlar: Bohužel neporadím, už jsem to delší doby nevyužil, ale každopádně jsem do článku přidal upozornění. Přišly fotky balíčku? Vypadalo to jako obálka pod 50 g? $12 by už bylo celkem dost.

  33. Cyril napsal:

    pozor, zkoušel jsem koupit sim kartu v NYC ve Wallgreens a odmítli mě, že sim karty vůbec nemají. tak pozor na to. Zkoušel jsem více wallgreensů. A pokud nemám esim, tak mám smůlu, protože ačkoliv můj mobil podporuje 4G a VOLte, stejně nepodporuje ani Verizon, ani AT&T. Zkoušel jsem Samsung Galaxy A6+.
    takže mám velkou smůlu a data si nepořídím, jenom drahý roaming

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *