Jedenadvacet přízvuků

Začínám pomalu vyprazdňovat seznam konceptů. Toto video na facebook hodil kdysi dávno někdo z letošních exchange studentů. Když jsem jsem se na něj díval poprvé, celou dobu jsem si myslel, že její přijímení je Wonka. Až u kalifornského přízvuku jsem uslyšel, že je to vlastne Walker. No, takže co se toho týká, jsem rozhodně rád, že jsem tady, protože místní angličtina mi přijde ze všech přízvuků nejčistší (obecně).

Třeba v takové Louisianě, nebo spíš obecně na jihu USA… nevím jestli jsem se o tom už nezmiňoval, ale tamní přízvuk je děs. Poprvé jsem ho slyšel právě v jednom televizním pořadu o lovení krokodýlů v Louisianě, a nevěděl jsem, jestli se smát, nebo brečet. Ale smáli jsme se tomu tehdy hodně.

A co se týká dalších akcentů. Ten nemecký sedí dobře jenom na jednoho ze čtyř německých exchange studentů, které jsem tady potkal, a co se týká toho českého, to nemůžu posoudit. :))

You may also like...

7 Responses

 1. Lukáš napsal:

  Ahoj Jirko, nenašel jsem tu na tebe žádný kontakt, a tak píšu aspoň ke článku :) Chtěl jsem se zaptat jak to tam máš s řidičákem, jestli máš možnost jako exchangestudent si ho udělat. Případně co to obnáší. A pak mě napadá ještě milion dalších otázek ale to má asi každý tak kdyžtak postupně a časem)))

 2. sim napsal:

  @Lukáš:

  ahoj, můžeš sem poslat nějaký kontakt na tebe?

 3. jiripavlik napsal:

  @Lukáš: Kontakt je k nalezeni tady – https://usa.jpavlik.cz/o-mne/
  A co se tyka ridicaku… puvodne jsem si ho sam chtel udelat, pokud ti je 18, je to jednoduche (jednoduchy test a kratka jizda s instruktorem) a levne ($30), s internatioal permit snad i rok platne i v Evrope, ale nakonec jsem se k tomu (zatim) nedostal.

  Pokud ti je pod 18, tak to smysl nema, stoji to asi 300 USD, musis cekat pul roku, brat driving classes atp.

  Mam o tom rozepsany clanek, ale chtel jsem ho dopsat az si ho sam udelam, pokud to nedopadne, tak ho zverejnim nedokonceny. Ale stejne bych to chtel jen jako suvenyr a pripadne dalsi doklad, v CR bych si jen tak jezdit netroufl, i kdyz pravidla znam a papir bych mel legalni.

 4. Andrea napsal:

  No nevim, cesky taky nesedi (hazi tam moc rusky intonace a dikce), francouzsky umim mnohem lepe….mela by to holka jeste natrenovat:)

 5. Lukáš napsal:

  wow)) slyšel jsem že je to tam jednoduché, ale že až tak..)) no 18 budu mít tři měsíce po příjezdu, tak udělám co budu moct abych si ho přivezl pak domů. A $30 je taky směšná cena. Díky moc, kdyžtak ještě něco sesmolím do mailu.
  @sim:
  novotny420@seznam.cz

 6. jiripavlik napsal:

  @Lukáš: zverejnim ti ten clanek hned a pripadne ho nekdy snad dopisu :)

 7. Elle napsal:

  Slyším spíš Wonka než Wolker :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *