Anglie Work & Travel 2015 – úvodní článek

Loni jsem tady touto dobou psal, že jsme s přítelkyní pro rok 2014 odložili Work & Travel program v USA (hlavně z finančních důvodů) a místo toho odjeli do Anglie pracovat na vlastní pěst. Tam jsme fakt odjeli, něco si vydělali, tři měsíce jsme spali v Multivanu a zpětně jsem tu o tom napsal několik článků.

Znovu odsouváme Work & Travel v USA

A v podstatě hned od návratu jsme začali s organizováním Work & Travel v USA, což se táhlo až do února letošního roku. Zaregistrovali jsme se u agentury, napsali jsme a zavolali jsme desítkám zaměstnavatelů, ale bez úspěchu. V březnu jsme, shodou několika dalších okolností, pro letošní rok odložili Work & Travel znovu. Nakonec tak bylo asi i štěstí, že jsme v USA žádnou práci nesehnali, protože by nám to způsobilo v půlce roku trochu časové potíže – pojedeme na Erasmus na konci srpna, ale o tom tady napíšu později. :)

Najednou volný léto, co s tím?

Ale co teda dělat v létě místo toho? Naše loňské pracovní pozice v Anglii jsme už někomu slíbili, naštěstí po telefonátu zaměstnavateli se domlouváme, že přijedeme znovu i my. Naše dvoučlenná loňská výprava (já a Anička) se tak rozšiřuje na 4 lidi. Proto pro letošek nepojedeme dodávkou ale “jenom” osobákem. A protože kvůli zrušenému USA jsme najednou měli docela dost peněz, tak si asi koupíme na bydlení nějaký starší karavan. Po rychlém průzkumu se v Anglii dají za 500 liber sehnat luxusní karavany (v porovnáním s tím, co za 20 tisíc koupíte tady). Po konci pobytu ho buď nějak odtáhneme do Česka na převozkách, nebo ho tam znovu prodáme, to se uvidí podle situace a toho, jaký karavan se nám podaří v červnu sehnat.

Finance

Finančně bychom si taky měli výrazně polepšit. Zdražila libra (z 36 na 38 Kč), stoupla minimální mzda (z £6,31 na £6,5) a všechny náklady na cestu se budou dělit mezi čtyři, a ne místo dva.

Takže i letos si můžete počíst o životě a práci v Anglii, doufejme, že tento rok je budu třeba stíhat psát rovnou na místě a nebudu je psát zase půl roku zpětně. Protože hned po Anglii bude následovat Erasmus, a snad hned po Erasmu zase nějaký větší výlet, podobně jako byl v roce 2013 měsíční roadtrip po západu USA.

Vyjíždíme 1. června a tentokrát valíme skoro přímo, zastavíme jen na parkovišti před trajektem v Calais.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *