Až tu budete, nepokažte si to

Tohle je už celkem starej příběh, ale kdysi jsem si to uložil do konceptů… vezmu to jen velmi rychle:

Byla jednou jedna rodina, která si vzala jako exchange studenta jednoho Itala, kterej moc nemluvil anglicky, a rodinu to asi trochu štvalo. Pes této rodiny se jaksi zranil, a veterinář do protokolu napsal, že zranění je lidského zavinění, a že v době zranění se okolo něj nacházel jenom jeden člověk, a to byl právě tento exchange student.

Ten jednoho večera asi jen tak seděl doma a brouzdal po facebooku. V tom se vrátily domů jeho host-rodiče a řekli mu, ať se sbalí. Co se stalo tomu psovi nevím, každopádně onen Lorenzo nemluvil natolik dobře, aby se to alespoň pokusil vysvětlit. A o tři hodiny později ho jeho rodina vyhodila u našeho baráku (shodou okolností tu v té době probíhala jiná kovbojka, tu snad taky někdy dopíšu) – v té době byla ještě host-mum koordinátorkou AYUSY. Na tomto místě může koordinátor rozhodnout o poslání studenta domů, což se naštěstí pro Lorenza v tomto případě nestalo, ale pokud by koordinátor byl někdo, kdo to dělá jen pro peníze, klidně se to stát mohlo.

Lorenzo se začal stěhovat od rodiny k rodině tady v Kalifornii, až nakonec po měsíci odletěl k nové definitivní rodině do Arizony.

Když jsem si tenhle koncept uložil, měl v úmyslu napsat něco ve smyslu, že „chudák Ital to nemohl vysvětlit a tak ho vykopli“. Jelikož ale během jeho měsíčního pendlování mezi rodinami byl i dva týdny u nás, ukázalo se, že je fakt trochu divnej a já jsem začal věřit, že ten pes byl jenom výmluva rodiny, proč ho vykopnout.

I tak ale pozor, dát agentuře důvod k deportaci může být velmi snadné.

Doplněno v únoru: Podle jeho facebooku to nejspíš nakonec vzdal úplně a vrátil se domů z vlastní vůle.

You may also like...

1 Response

  1. Marin S napsal:

    No i taková drobnost se může stát (myšleno aféra se psem) a pokud to ten student nedokáže vysvětlit anglicky tak je to celkem problém. ps: pes se ho nezastane :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *