San Francisco podruhé

Shodou okolností, poslední a dnes už přes měsíc starý článek je taky o San Franciscu, ale nějak jsem holt zlenivěl. Rozepsaných článků mám totiž sedm, ale jsem moc líný je dopsat. :-(

Druhý výlet vezmu jenom stručně. Minulou neděli mě vzbudila SMS od jednoho známého, jehož rodina má taky dva exchange studenty, jež zněla „hey do u and lea wanna go to SF today?“. Hned jsem odepsal že jo a potom se snažil se probudit.

Za hodinu mě vyzvedli a vyrazili jsme na cestu. Tato rodina má pěkný nový Ford SUV něco, takže jsem si užil i samotnou cestu. Narozdíl od minulého výletu jsme tentokrát zaparkovali přímo v centru u Port of San Francisco. První byla v plánu snídaně-oběd. Z prvního podniku jsme po pár minutých doslova utekli, protože nám přišlo, že na jídlo tam nemají nic normální a přesunuli se do jedné surfařsky zařízené restaurace přímo na Pier 39, která byla fakt moc pěkná, vč. map surfařských středisek v Kalifornii, televize s puštěným surfařským videem a podobně.

Nutno dodat, že tentokrát bylo mnohem lepší počasí co se týká viditelnosti, Golden Gate Bridge byl tentokrát vidět červený, a ne šedý, jako minule. :-)

Potom jsme se prošli po Pier 39 až ke stanici San Francisco Cable Car, jinými slovy k takové té typické tramvaji, na kterou tu byla opravdu slušná fronta. Docela mě překvapuje, že nechávají lidi jezdit jen tak, že stojí zvenku na nástupním schodku a drží se zvenku zábradlí. Tou jsme dojeli až do centra, kde je plno obchodů a mj. jdna specialita, o které asi zase tolik turistů neví (žádné jsme tam nepotkali) – totiž 32 patrový hotel St. Francis, který má prosklené výtahy z vnějšku budovy, takže je to taková rozhledna zadarmo.

Celkem třikrát jsme vyjeli nahoru a dolů a… při třetí jízdě jsme se zasekli v 31. patře. Vůbec mi to nevadilo a aspoň jsem mohl v klidu všechno nafotit. Asi po hodině se uráčil do strojovny dorazit nejaký technik, který výtah zprovoznil a my jsme byli zachráněni. Chtěl jsem na facebook napsat svůj poslední status, ale osud asi nechtěl, protože jsem se na mobilu nedokázal připojit ani k jedné z asi osmi volných WiFi. :-D

Po tomto dobrodružství jsme šli zpět pěšky přes všechny ty nahoru-dolů ulice až k Pier 39, kde jsme se najedli a potom jeli domů.

Všechny fotky jsem fotil teleobjektivem, protože foťák, mobil a peněženka bylo tentokrát to jediné, co jsem si s sebou vzal (naposledy jsem s sebou měl celý fotobatoh a moc mě nebavilo se s ním tahat)…

2010-09-26 SAN FRANCISCO

You may also like...

4 Responses

 1. Eve napsal:

  Oh my Gooosh! SF je tak nádherný <3

 2. vydrysek napsal:

  Aaa zavidim ti :D

 3. Mike napsal:

  Fakt super fotky, čím fotíš? A blog taky fajn, zase mám co číst :).

 4. jiripavlik napsal:

  @Mike: Diky :) Tyhle jsou focene Canonem 400D s EF 70-200 f4 :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *