Jak jsem získal rodinu

Jednoho úterního večera jsem seděl doma a koukal na film, když mi zavolal taťka a říkal, že mu 4x někdo volal a chtěl něco anglicky, tak že mám já zavolat zpět a zjistit o co šlo. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo mít spojitost s tímto pobytem, protože email o tom, že přihláška byla akceptována americkou stranou AYUSA přišel před pouhými dvěma týdny a počítal jsem s tím, že budu rád, když rodinu dostanu do prázdnin. Původně jsem si myslel, že chtěl někdo kvůli předplatnému software, který se řeší anglicky (z Irska), proto jsem bez obav volal zpět na ono číslo – předvolby +1, která značila USA, jsem si nevšiml. Následoval rozhovor, ze kterého jsem byl vykulený ještě dva dny potom:

„Hello?“
„This is Jiri Pavlik, eeeh…“
„Hi, this is Tina… your new host mum!“
„Cool! Well… eh… so…“
„Well, let me introduce myself a bit…“

…poté následovala dvacetiminutová palba informací, kterou jsem sice pobíral, ale už jsem se moc nezmohl na intelektuálnější reakce než „yeah, cool, great, of course I am happy, fine, facebook dot com slash J-I-R-I-P-A-V-L-I-K dot C-Z, bye“. Jo, až tam přijedu, čekají mě těžké časy… Jen tak pro zajímavost, tenhle hovor stál 954 Kč.

Nicméně toto není standardní procedura při získání host-rodiny. Moje host-family pracuje jako lokální koordinátor pro AYUSA, proto mi mohla zavolat hned. Normálně musí výběr studenta rodina oznámit právě koordinátorovi, a až poté na něj dostane kontakt. Další děj byl už ale běžný i u mně – zavolali ze Student Agency, šťastnou novinu mi oznámili (nevěděli, že už to vím, a já jsem jim to ani neříkal). Na mail potom přijde ještě Placement Profile v PDFku – v něm jsou informace o rodině, jejich dětech, střední škole a požadované datum příjezdu. Nechybí ani adresa rodiny, takže si jejich dům s trochou štěstí můžete prohlédnout přes Google Street View ještě předtím, než jim poprvé zavoláte/pošlete email. Každopádně je tam pěkný souhrn informací a dostatek podkladů pro dlouhé googlení, které následovalo bezprostředně po jeho obdržení. :-)

No a já tedy příští rok strávím v Escalonu v Kalifornii (Escalon, CA) s rodinou, která má čtyři děti a velkou hromadu zvířat (koně, psi, kočka, králíci atd.). Host-dad je stavař, host-mum prodavačka a fotografka. Host-siblings jsou od 7 do 17 let (z nichž nejstarší host-brother už má řidičák). Prozatím si myslím, že lepší rodinu jsem trefit prostě nemohl :-)

Taky jsem konečně pochopil, k čemu DOOPRAVDY je Facebook. Jako komunikační nástroj s lidmi po celém světě je nepřekonatelný – ať už jde o komunikaci nebo o sdílení fotek a videí. A těch 260 vybraných fotek nakonec nepřišlo nazmar a během pár vteřin jsem jich pár dodatečně vytáhl z Lightroomu (viz minulý článek „Vyplňování přihlášky“ o vybírání fotek) a rodině je na Facebook nahrál. I když se snažím v tomto omezovat, protože co jednou na Facebook nahrajete, to už navždy zůstane uloženo někde v jejich serverech…

Facebooková komunikace

No a co teď? Teď můžu s radostí vyhlížet 7. srpen, kdy odlétám směrem San Francisco! Do města, kde se odehrála nejlepší automobilová honička v dějinách filmu :-)

You may also like...

6 Responses

 1. Jan Němeček napsal:

  Gratuluji k rodině, taky jsem za tu svoji strašně rád. S tím facebookem naprostý souhlas. :-D

 2. jiripavlik napsal:

  Jj, diky :)

 3. Lenka napsal:

  super gratulujem aj ja :).. tento rok som sa aj ja chystala do USA cez štipko ale nestihla som dať prihlášku… držím palce :)

 4. Aďa napsal:

  Ja radsej neplanujem zverejnit moju FB adresu…nie ze by som sa mala zaco hanbit alebo co skryvat, ale predsa by asi moju rodina fotky mna spolu s pivom v ruke alebo vodnou fajkou nepotesili :D Takze tak ako medzi priatelmi nemam mojich rodicov, tak tam nechcem mat ani tych americkych :)

 5. jiripavlik napsal:

  @Aďa: Da se to vyresit i k oboustrane „spokojenosti“…

 6. Adéla napsal:

  Ahoj,
  moc hezký stránky a hezky píšeš. Jakožto future exchange student si v tuto chvíli po odeslání přihlášky projíždím blogy. Krátím si tak čas do příchodu mailu od mé budoucí host family. Rozhodla jsem se, že bych také chtěla vést blog i když vím, že si to říkám teď, natožpak v USA kde na to určitě čas nebude. Každopádně i tak se tě chci zeptat, zda bys měl pro mě nějaké rady jakožto pro začátečníka amatéra. Kde udělat stránky apod.
  Děkuji moc a přikládám email,
  Adél

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *