Vyplňování přihlášky

Přihláška byla vlastně jen formalita, ale stálo za ní spousta běhání. AYUSA jde ale s dobou a tak se dala vyplňovat pěkně v PDF na počítači, což oceňuju. K přihlášce dostanete i český překlad, takže její vyplňování je jednoduché.

Pokud vás zajímá, jak taková přihláška vlastně vypadá, verze pro starší ročníky se dají najít na internetu.

Přihláška (neboli Student Application) se skládá z těchto částí:

STUDENT SECTION

Klasika – jméno, příjmení, rodiče, víra, ohodnocení vlastní osobnosti, koníčky, potvrzení že nekouříte a pokud ano, tak že rok kouřit nebudete.

Tady toho není moc ke komentování, snad je to, že k té zbožnosti (nebo jak to nazvat), jsem napsal že, jsem no religion (bez vyznání), což je mírnější forma vyjádření, že jsem ateista (i když výrazy jako „pane bože to je ale kokot“ používám často). Protože jestli jsem něco fakt nechtěl, tak to bylo dostat se do rodiny fanatických mormonů, ale zase jsem se nechtěl ochudit o rodiny, které třeba do kostela chodí, ale moc to neprožívají.

Dále musíte napsat šest krátkých esejí na téma „co budeš dělat, až se ti bude stýskat“, „jaké jsou tvé životní cíle“ atd. Nakonec jsem tam něco vypotil…

A poslední částí je dopis pro hostitelskou rodinu. Napište ho podle sebe a nebojte se toho, že nevíte o čem psát. Já jsem to taky nejdřív nevěděl a pak jsem ho musel zkrátit na polovinu, aby se do přihlášky vešel. :-) Já jsem tam jen radši moc nezmiňoval, kolik času prosedím u počítače, zato jsem tam velmi zdůraznil, že tu druhou polovinu věnuju cyklistice, fotografování a dalším záslužným činnostem. Jediné o čem jsem se pro jistotu nezmínil, byla sportovní střelba a má záliba v paintballu.

PARENT SECTION

To stejné jako Student section, ale vyplňují se různé informace rodičích. Za zmínku stojí fakt, že rodiče musí napsat dopis o vás. Tady se také uvádí kontakt pro případ nouze. A nakonec si vyberete, jestli chcete vybírat i mezi soukromými školami a pokud ano, kolik jste ochotní měsíčně platit (já jsem dal NE) a jestli se můžete účastnit případných lekcí řízení auta (já ANO).

ACADEMIC SECTION

Tohle vyplní ve škole, takže není potřeba se tím nějak zaobírat.

HEALTH SECTION

Nejobsáhlejší část přihlášky. Já jsem své doktorce dal vytištěný český překlad, poté jsem to přeložil do přihlášky, vytisknul a zanesl jí to podepsat a orazítkovat.

Další část vyplňuje zástupce Student Agency (informace z onoho osobního rozhovoru), poté následuje deset stránek podmínek, které vy i rodiče musíte podepsat, a nakonec…

PHOTO ALBUM

Toto mě bavilo asi nejvíc a po dlouhé době jsem si zase prohlédl všechny fotky, co jsem kdy nafotil (bohužel nafotil JÁ, takže moc fotek sebe jsem nenašel). A musím tady opět vzdát hold programu Adobe Lightroom, který očividně navrhoval člověk, který s fotkami pracuje. Pokaždé, když v něm něco dělám (např. vybírám fotky), mám pocit, jakoby ten program byl navržen přímo na onu činnosti. Bravo!

No ale zpět k tématu. Postupně jsem výběr zúžil na 260 fotek, potom na 120-60-30 a zůstal jsem na deseti fotkách, ze kterých už jsem žádnou vyřadit nechtěl. Na přihlášku se jich přitom vejde asi šest. Tak jsem tedy část přihlášky Photo album naimportoval do Photoshopu, prostor pro fotografie zvětšil o několik centimetrů na výšku a začal tam fotky skládat. Svoje mistrovské dílo jsem pak vytiskl na fotopapír a nikdo si ničeho nevšiml :o).

K přihlášce musíte přiložit ještě čtyři pasové fotky („evropských“ rozměrů) s americkým úsměvem (aneb vycenit zuby) – to je trochu změna oproti českým podmínkám, kdy na dokladech zuby naopak vidět být nesmí… naštěstí mám doma vybavení blížící se menšímu fotostudiu (ehm… tři blesky s deštníkem) a tak jsem na 50 pokus požadovaný výraz trefil. :-) No a když už jsem měl otevřený ten Photoshop, tak jsem jaksi klonovacím razítkem šťouchl do pár beďarů na ksichtě a jaksi mi ujel štětec přes kruhy pod očima. Ehm.

Toť stručně o přihlášce, po jejím odevzdání už vám nezbývá nic než čekat… v mém případě jen velmi krátce.

You may also like...

2 Responses

  1. Janek napsal:

    Ahoj :) pročítám tvoje články a taky se zrovna peru se Students letter. Moje veliká záliba je taky paintball :D proč jsi ho tam nezmínil? Btw: pěkný fotky na flickru

  2. Jirka napsal:

    Uz nevim, ale dneska uz bych ho tam klidne napsal :) Tady ma paintballovou zbran skoro kazdej a to i ti, co hrajou treba jen 1x – 2x rocne… To stejne plati pro tu sportovni strelbu :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *