Čeho chcete v USA dosáhnout?

Malá motivační vsuvka nejen pro exchange studenty.

Poněkud ohraná otázka ve všech přihláškách, na kterou každý odpoví, že „se chce naučit anglicky“. Jak už ale zmínil jeden konzul na ambasádě (viz minulý článku o vízu), většina z nás anglicky umí už celkem obstojně. Proto by nebylo od věci se nad tím zamyslet trochu vážněji.

Jeden rok v USA je hodně dlouhá doba. Dá se během ní zvládnout velmi hodně nebo velmi málo (viz článek Síla okamžiků od Vojty Klimenty). Jak si rok prožijete, závisí jenom na Vás – nezávisle na tom, jakou budete mít rodinu, nezávisle na tom kde budete. Blbost? Pokud jste přesvědčeni, že na umístění a rodině záleží strašně moc, tak budiž – článek už nemusíte číst dál. Pro ty ostatní – vezměte si čistou A4 nebo otevřete texťák, a sepište si všechno, čeho chcete během roku v USA dosáhnout. Cokoli vás napadne, obohatí nebo jinak povznese, tam napište. Piště úplně všechno.

Chci si vyběhnout schody jako Rocky.“ – trochu blbý, když jsem v Kalifornii, ale pokud to někdo budete mít blíž… :-D

Máte? Papír si vytiskněte, podepište a dejte si ho už teď do kufru a pak do něj v USA občas nakoukněte. Co je psáno, to je… Tímto končím s dnešní krátkou filozofickou vsuvkou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *