Jak vyplnit I-94 a 6058B formulář

Edit: Dříve tady byly odkazy s návody, odkazy přestaly fungovat, tak už tu nejsou.

I-94 a 6058B jsou formuláře, které dostanete v letadle při letu do USA. I-94 je imigrační status a dostávají ho pouze nerezidenti USA (turisté, zahraniční studenti apod.), jeho útržek vám přisponkují do pasu a odevzdává s při opuštění Spojených Států (těsně přes nastoupením do letadla, ve kterém USA opustíte; např. pokud byste ještě v USA měli jeden přestup, tak se lísteček odevzdá až před tím druhým letem).

Formulář 6059B je celní deklarace krámů, které si vezete s sebou a musí ho vyplnit všichni. Nic na tom není, snad jen pár poznámek:

Američani píšou číslo jedna jako I, naši jedničku většinou čtou jako číslo sedm. Já se to dozvěděl hodně brzo, od úředníka na imigrační kontrole při příletu do USA. Už jsem tu dvakrát psal, že se mu něco nezdálo s mým vízem (článek Odlet II. a ten minulý) a zatímco měl na telefonu kolegu, kterého se na moje vízum ptal, důkladně kontroloval všechno možný a na tohle mě upozornil, že sice ví, že to je jednička, ale někdo by to mohl číst jako sedm.

No a u celní deklarace s chladnou hlavou uveďte, že věci, které s sebou vezete mají hodnotu nula dolarů. I kdybyste si vezli zlatý náhrdelník za půl milionu, dokud ho nehodáte prodat, je to stejně celkem jedno. Aspoň dle mého názoru.

You may also like...

5 Responses

 1. Linda napsal:

  Proč je dobré udávat hodnotu mých věcí jako 0$? :D

 2. nicholas napsal:

  super ted uz vim jka to mam vyplnit, za 2 mesice me to taky ceka :)

 3. vydrysek napsal:

  ten I94 jsem jim zapomnel odevzdat :D Mam ho porad v pase. Nastesti to prej muzu poslat postou.

 4. jiripavlik (mobil) napsal:

  Linda: je to asi jedno, s nulou ale budes mit jistotu, ze nebudes platit zadne dovozni dane… je to jen moje domnenka, ja jsem ale tehdy napsal 0 a nebyl s tim problem :)

  vydrysek: ty uz ses doma? to se odevzdava nebo si ho sami vythnou (ten ustrizek v pasu)?

 5. jiripavlik napsal:

  @vydrysek: tak uz jsem to zjistil :D bere si ho pracovnik letiste pri kontrole boardpassu na tom letu, ktery uz je z USA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *