Kde to teda v té Anglii pracujeme
Už jsem tady v předchozích článcích zmínil mockrát, že před odjezdem jsme s Aničkou moc nevěděli, kam vlastně přesně jedeme a co budeme přesně dělat, což jsme poznali a zjistli až po našem příjezdu, o kterém byl minulý článek.
Takže kde teda pracujeme?
Pracujeme teda v autokempu/caravan parku Roklinka (radši jsem to počeštil pro potřeby blogu, ať tu nemám nával kempováníchtivých Angličanů :).
Roklinka se jmenuje Roklinka jednak po J. R. R. Tolkienovi a jednak proto, že celý park (v Anglii se tomu říká spíš caravan & leisure park než třeba americky campgrounds) je vybudovaný v bývalém kamenolomu, který ale byl před lety zavřen. Odjakživa to je rodinný podnik, a i ten bývalý kamenolom a jeho stavební firma patří tátovi a synovi.
A je tady vidět opravdu velký progres od roku cca 1998, na recepci jsou totiž jednak starý fotky, jak to tady vypadalo kdysi (v podstatě plácek na dne kamenolomu) a můžete si tady taky počíst v původní návštěvní knize – např. zápisky od hostů z roku 1998 zmiňují, co všechno z dnešních on-site zařízení tady tehdy nebylo (např. restaurace, kavárna a vlastně všechno).
Velikost parku
Park/kemp je relativně malý – tento rok tady bylo 10 malých dřevěných stanů (pods), 8 dřevěných nebo plátěných jurt všechn různých velikostí i stáří, cca 40 mobilnách domků (lodges), z nichž některé jsou v soukromém vlastnictví různých lidí (jezdí tam jako na chatu) a některé patří parku a můžete se v nich ubytovat, a potom odhadem 150 míst pro stany a karaveny (pitches), k tomu jedna obří louka (vlastně dvě), kde si člověk může postavit stan úplně kde chce (za dodržení bezpečnostních vzdáleností mezi stany) a kde není vůbec nic, kromě několika kohoutků na vodu.
Park má dvě sociálky, jedny větší a starší a druhý menší a novější v mobilním domku, dál tady byl malý obchod, recepce, kavárna, restaurace, bar a čtyři bed & breakfast pokoje vybudované ve staré poctivé kamenné a typicky anglické stodole (?).
No a zapoměl jsem snad už jenom na malé jezírko, kam se dá chodit na ryby (za poplatek, samozřejmě).
O chod se v létě dohromady staralo 8-12 zaměstnanců podle dnů (v pátek až neděli víc, přes týden míň), z toho my dva jsme tam byli jediní cizinci (teda, až na kuchaře z Ghany, ale ten je v Anglii na delší dobu) – tímto zdravím všechny, kteří nám přáli, ať nám ta polština pěkně jde. :D
A co tu děláme?
Anička je waitress/kitchen help a tak. Já jsem tady začal dělat úplně všechno, od čištění záchodů po sekání trávy přes grafický práce až po číšníkování. Ale k tomu se snad někdy příště zase dostanu. :)
Pokud chceš dostávat upozornění na nový články, tak můžeš buď přes email nebo na facebooku. Můžeš si taky přečíst všechny dosud publikované týkající se UK Work & Travel 2014. :)