On The Road 2013

Dnes je 27. května 2013. Přesně před dvěma roky jsem ve fialovém taláru přebíral na atletickém stadionu Escalonské střední školy čestný diplom absolventa, a před pěti dny se mi podařilo úspěšně odmaturovat i na svojí domovské české škole (žádnej zázrak to ale nebyl, a angličtina byl jediný předmět, který jsem dal za 1). Každopádně to znamená jediné – v nějaké podobě zrealizovat roadtrip, který v hlavě nosím už od doby, kdy jsem v červnu 2011 sedal do letadla a Spojené Státy tehdy po jedenácti měsících opouštěl.

Do odletu zbývá necelý měsíc a jediné, co je vymyšlené, je trasa. Vlastně těch tras jsme nakonec vymysleli několik, od krátkých 5000mílových po megalomonské okruhy po celých Státech, které by důkladně projet mohlo zabrat celý rok, takže to letos vypadá na Západní pobřeží – se startovním bodem v severní Kalifornii, na jih po staré dálnici #1, přes oblast Los Angeles do Nevady (Las Vegas), Arizony (Grand Canyon), odsud na server přes Utah (Salt Lake City) až do Wyomingu (Yellowstone) a návrat přes Idaho a Oregon zpět do severní Kalifornie. To celé přibližně za 25 dní.

Měli bychom jet tři, a v rámci možností to bude nejvíc nízkonákladový roadtrip, který kdy kdo podnikl. Teď všechno trochu stojí na tom, že čekáme, jestli nám někdo přislíbí nějaké auto, kterým bychom mohli jezdit.

Každopádně se můžete těšit na cestovatelské zápisky plné fotek a videí, i když nevím, jestli budu schopný je stříhat na místě.

Současní výměnní studenti, užijte si poslední týdny v USA; budoucí studenti, nebojte se, odlétáte za chvilku; a přeji Vám všem krásné léto!

PS: Tomuto blogu ponechám jeho název i adresu, ale jeho zaměření měním z „výměnopobytovského“ na cestovatelský.

 

You may also like...

1 Response

  1. Michal napsal:

    Fakt super! Přišlo mi vždycky smutný když někdo psal blog z pobytu, potom se vrátil a poslední článek zůstal navždycky ten o cestě domů. Hodně štěstí s autem i cestou, a fakt se moc těším na fotky a zápisky! Michal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *