Rally day ve škole

Druhý týden školy v pátek se na mojí škole uskutečnil rally day. Nevím z čeho vznikl ten název, ale jde o takovou akci na utužení školního ducha.

Rally day se od běžného dne odlišuje o hodinu zkráceným rozvrhem (i přesto mám ale tělocvik po obědě) a tím, že každý ze čtyř ročníků se obleče do jedné barvy. Freshmeni (prváci) byli žlutí, sophomores (druháci) fialoví, juniors (třeťáci) byli bílí a my senioři jsme byli v černé (fakt super, když tady praží slunce od rána do večera).

V hodině US History jsem byl jediný černý mezi bílými, protože jde o hodinu pro juniory, nicméně je povinná pro exchange studenty, ať už jsou v jakémkoliv ročníku.

Hlavní akce samotného dne byla poslední hodinu (v čase získaném vyhozením Reading z rozvrhu, takže se končilo v obvyklý čas) v tělocvičně, kam se všech 1000 studentů rozesadilo podle ročníků – a barev.

Celou akci začal jeden ze studentů přivítáním nového ředitele školy, který do té doby seděl v masce v publiku (ne že by ho nikdo předtím neviděl, ale prostě byl v masce :-)). Ten pronesl krátký proslov a poté začala celá akce tím, že několik zástupců každého ročníku předvedlo nějaké taneční číslo, a jeden z vybraných profesorů potom vyhlásil vítěze. Potom byla „soutěž“ o to, která třída dokáže udělat největší hluk. A je takovou tradicí, že když začínají prváci, tak senioři si před sebou otřevřou noviny a předstírají naprostý nezájem. :-) Potom začala hrát školní kapela, všichni zazpívali školní hymnu, která je v tělocvičně vyvěšená (pro exchange studenty jako já, kteří ji neznají :D), a to bylo všechno. Celá akce nezabrala ani 40 minut, ale bylo to fajn pozdvižení během bežného dne.

Bohužel jsem zaváhal a v journalism se nepřihlásil jako fotograf téhle akce, protože jsem neměl tušení o co jde a z vysvětlení spolužáků „we all just go to the gym and act like crazy“ jsem toho taky moc nepochopil, každopádně na YouTube se snad objeví nějaká videa, tak je sem potom přidám, protože tohle se prostě musí vidět a hlavně zažít. :-)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *