Vánoční atmosféra v Kalifornii

Naprostá většina exchange studentů chce do Kalifornie. I já jsem chtěl. Popravdě ani nevím proč (no, to zase kecám), nicméně jedním z důvodů bylo teplé počasí po celý rok. Za prvé, blbost. Pokud je toto pro někoho hlavní důvod, jeďte na Floridu.

Nicméně i když je to teď trochu zima, pořád chodím v kraťasech a mikině. V době psaní tohoto článku bylo do Vánoc jen čtyři dny a já tu vánoční atmosféru prostě necítím. Nejde to bez sněhu. Mám pořád pocit, že je podzim a to má trochu podivný vliv na moji psychiku. Naprosto všechno mi totiž připomíná zimu, konkrétně lyžařskou dovolenou. Včera ráno jsem vylezl ven a byla mlha jako prase. První co mě napadlo, že to vypadá jako na Stubaitalu v Rakousku, kdy byla taková mlha, že jsme dolů jeli tou lanovkou, kterou jsme vyjeli nahoru. Dnes ráno stejný scénář, až na to, že bylo jasno, lehce zataženo a foukal přijemně studený čistý vzduch. První co mě napadlo, že to je stejný pocit, jako když si na lyžování sundám helmu, abych si provětral zpocenou hlavu… nebo tak něco. A včera, když jsem nechal téct horkou vodu (někdy to trvá, holt farma) a po pěti minutách jsem se vrátil, všechna ta pára z horké vody mi připomněla… saunu po lyžování. Je to divný, ale fakt nekecám. Až se vrátím, tak se přihlásím na úplně všechny jednodenní zájezdy s SVČ Ivančice, abych to všechno dohnal. No, to jsem trochu odbočil…

Někteří američani neznají věc, kterou bych nazval decentní vánoční výdoba a nekompromisně se řídí pravidlem, že čím víc, tím líp. K tomu dodám snad jen, že na mě to nějak nefunguje. :-)

Bez sněhu jsou ty Vánoce dost zvláštní, ale jestli to vypadá, jakože si stěžuju tak je to přesně naopak. Tento stav je totiž naprosto ideální v okamžiku, kdy tu žijete a máte k dispozici auto. Na hory je to totiž jen hodinu až dvě jízdy, takže kdykoliv si vzpomenete na lyžování, jeste tam za dvě hodiny, ale kdykoliv jste doma, nemusíte řešit všechny problémy se sněhem spojené, což se mi dost líbí.

Sice nabalit se do teplého oblečení a jít na procházku v zimě má svoje kouzlo, nicméně teď hodně přemýšlím o tom, že je to jen nostalgie, a tohle jiné kalifornské počasí má v praxi mnoho výhod.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *