Škola je všude stejná

Asi to znáte. Nový školní rok, cíl samé jedničku (i když tak máte tušení, že Vás vesmít nevyslyší), první testy. Člověk si to snad i doma otevře a pokusí se to naučit. Čas plyne a člověk leniví. Snad proto, že cíl se nějak vzdaluje od skutečnosti a pravděpodobnost jeho dosažení se blíží nule velice rychle. Z „no tak pár dvojek“ se stane „dvě trojky ještě nikoho nezabily“ až po „no ale čtyřku už fakt ne-e“. Přijde leden, já sedím nad Excelem a zadávám do něj známky, a ukazuje mi to, co cca budu mít na vysvědčení. Tady potřebuju jednu jedničku, tady dvě, ale jako to udělám, když z posledních dvou testů mám za pět, to fakt nevím. Kvanta času trávím na vymýšlením perfektních taháků… kdybych ten čas věnoval serióznímu učení, jsem premiant. Ale dobře si pamatuju, jaký blbosti jsem se musel učit, tak vím, že to je jen nereálná utopie (učit se místo vymýšlení taháků). Ale o to ani tak nejde, prostě jsem zlenivěl, v lednu trošku zabral aby to neskončilo totální katastrafou a do druhého pololetí vyrazil se střízlivějším cílem, který zněl „jenom pár dvojek“, ale historie se samožřejmě opakovala. 

A to do toho přijde léto, člověku se už nechce dělat absolutně nic (a to se naprosto nezmiňuju o tom, že celé druhé pololetí jsem strávil přemýšlením o tom, jaký to asi bude v USA) a jediný, co člověk vidí jsou nadcházející prázdniny.

No, k tomu můžu říct jednu věc: Je úplně jedno, jestli jste na českým „težkým“ gymplu nebo v USA, kde jste si navolili pohodička předměty. Funguje to ÚPLNĚ stejně.

You may also like...

6 Responses

 1. Elle napsal:

  Ahoj, nevím jestli je to vhodné ale nevím koho jiného se zeptat a ty nyní jako běžný JůEsEj student asi budeš mít o tomhle přehled. Můžeš mi prosím říct, co znamená spojení : “I Don’t give a fuck“ “Do I look Like I’m givin‘ a fuck?“ Díky moc, nechť se těch pár posledních týdnů daří :))

 2. vydrysek napsal:

  „Me to nezajima. Vypadam jako ze me to zajima?“

 3. jiripavlik napsal:

  @Elle: Jak napsal vydrysek, i kdyz me osobne napadlo vic doslovnejsi prekad :)))

 4. Elle napsal:

  Díky za ujasnění. Mimochodem Jirko, napjatě čekám na další článek :)

 5. Anonym napsal:

  Díky za postřehy. Mám však problém, společnost AISE posílá do stejné americké rodiny jak je můj syn dalšího českého kluka, ke všemu se jedná o jeho nejlepšího kamaráda. Nelíbí se mi tento přístup a i když jsem se snažila s agenturou komunikovat, nešlo to, ta prostě zmlkla…

 6. Anonym napsal:

  asi neměl umístěný a váš kluk si ho možná vyžádal, aby vůbec jel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *