Asi jsem v jiné Americe

Proč?

Ve škole neprocházím detektorem kovů.

Nikdo mi nešacuje skříňku ani tašku při vstupu do školy.

Dvě z pěti aut mojí rodiny mají manuální převodovku (a všechna jsou vyrobena po roce 2000).

Dobře, 5 aut na rodinu už je celkem dost i tady. :-)

Dvě z těchto pěti aut jezdí na naftu.

Nepamatuju si, kdy jsem naposledy jedl hotové jídlo ohřáté v mikrovlnce.

Asi 75% procent Američanů trpí obezitou. To je statistický fakt, subjektivně to tak ale vůbec nevypadá (teda, ne ve škole). Na nějakých akcích (závody, monster trucky) naopak rozhodně.

Neviděl jsem nikoho chodit se zbraní v ruce po ulici. Teda až na sebe. Host brother mě poprosil, abych z auta donesl ovladač k Xboxu, abysme mohli hrát Halo: Reach ve čtyřech na splitscreenu. V tu chvíli jsem v ruce nesl jeho .22 long rifle, a s ní jsem vyšel na ulici k autu (nebylo to u nás na farmě ale ve městě u známého)

I když některý věci jsou zase pravda (třeba nízká úroveň všeobecných znalostí). O tom třeba zase někdy příště.

You may also like...

4 Responses

 1. Eva napsal:

  U mě je to podobné, jen u nás mají 3 auta manuál.

 2. kačka napsal:

  u náš dvě, třetí se bude kupovat :)

 3. vydrysek napsal:

  ale je to k nicemu, tolik aut, to je pak kazde rano rozhodovani, kterym se pojede, coz byva obcas nadlouho :D Nikdo nesacuje skrinky, presto je tu Emergency lockdown drill. Better safe than sorry, zejo. Mas pravdu, ze v Cesku (skoro) vsichni ziji ve strasnych stereotypech. Nezapomen, ze „Amerika“ je New York, Los Angeles, mozna Miami, Yellowstone. Nejaka Montana (nebo wyoming, sever kalifornie, whatever) nikoho nezajima. P

 4. Jirka napsal:

  @vydrysek: Pravda pravda. :)

  Spis jsem myslel, ze to neni vsude tak nebezpecne, jak to kolikrat ze zprav v Cesku vypada. Muj byvaly tridni mi pred odjezdem dal vysvedceni a rekl mi k tomu jen „Tak at te v te Americe nezastreli“… Jiny ucitel zas o USA jednou vypravel stylem, ze tam neni mozny jit po ulici aniz by ti okolo usi nelitali kulky :D

  Mas pravdu, ze ty lockdown drilly jsou asi trochu mimo. Na druhou stranu, v USA proste obcas nekomu v bedne rupne, a nez aby vsichni splasene zacali behat po skola, asi ma smysl si natrenovat postup.

  Jinak ten drill jsme jednou delali i na ostro, kdyz okolo arealu skoly prej nekdo utikal s nozem v ruce :D Proste se zamkly ucebny a pustili nas o 20 minut pozdeji, vesmes no big deal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *