Založení studentského bankovního účtu v USA: ano či ne?

Update leden 2016: Ano, tento článek je z roku 2011, ale všechno to pořád platí. :)

Velice rychle bych se rád vrátil ke článku Dolarový účet?, který jsem napsal ještě před mým odjezdem. Ačkoliv už jsem psal, že zakládat si účet v dolarech nemá smysl, americký účet v USA se může občas hodit… nemám na mysli bezproblémovost platebních karet (moji MasterCard z Česka mi tu nezamítli ani jednou; obecně jsem o tom napsal v článku Jak vyřešit peníze do USA), spíše možnost aktivovat si různé USA-only služby.

Rozhodně si pořád myslím, že nemá smysl zakládat si účet v US dolarech v České bance, nebo v USA v naději, že ušetřím nějaké drobné v případě, že kurz půjde tam, kam chci já.

Nicméně, pokud byste o účet z jakýchkoli důvodů měli zájem, je možnost založit si účet u Bank of America, s platební kartou na počkání, a to i bez SSN (něco jako rodné číslo). SSN mimochodem nejde v USA při tomto ročním výměnném pobytu získat, byť u pracovních stáží přes stejný typ víza (J-1) už to jde. SSN cizinec využije hlavně při zakládání různých bankovních účtů, které nabízejí různé výhody (třeba sbírání mil atp.).

Peníze lze vložit na účet například přes bankomaty Bank of America, které přijímají jak hotovost, tak platební šeky. A samozřejmě bankovním převodem.

Americký účet a především karta je dobrá pro americké služby, které pro aktivaci (byť jde třeba o měsíční verzi zdarma) vyžadují americkou platební kartu (zkoušel jsem dva typy dárkových VISA platebních karet a systém – tady konkrétně Netflix – vždy poznal, že jde o gift kartu a aktivaci nepovolil). Jde například o Netflix, Pandora (placená verze), Xbox LIVE (US verze je levnější a s více službami), US Apple AppStore a další.

Takže z těchto důvodů můžu založení studentského účtu v USA velmi doporučit. Dále ke čtení ještě doporučuji článek o tom, jak jsem peníze na výměnný pobyt v USA řešil já.

Doplněno v roce 2015: Pokud chcete levně (vlastně skoro až zadarmo) posílat peníze z českého na americký účet, přečtěte si tento článek o službě Wise.

You may also like...

8 Responses

 1. Nikola napsal:

  Ahoj. :) Mám dotaz, který se vůbec nejedná tvého supr článku. Chtěla jsem se zeptat je to sice trošku blbá otázka, ale já to stejně pořád nechápu. Jsem v prváku a chtěla bych být v USA po dobu druhého ročníku. A já právě nevím, až bych se vrátila jestli budu opakovat druhák a nebo budu dělat jenom nějaké zkoušky? Promiň za tak stupidní otázku :D Jinak moc pěkný blog. Moc mi zaujal. ;)

 2. jiripavlik napsal:

  @Nikola: Zalezi na tve skole, ja jsem misto tretaku a ten budu opakovat.

  Skola vetsinou pozaduje rozdilove zkousky ze vsech predmetu (pripadne z predmetu, ktere jsi v USA nemela), na coz bych stejne nemel vuli se ucit. :)

 3. Nikola napsal:

  Jo. :D tak ti děkuji za odpověď ;) no budu se muset domluvit ve škole! :D ale asi bych jela jenom na ten půl rok :/

 4. Eva napsal:

  Na Bank of America je nejlepší, že si zadarmo můžeš vybrat potisk karty. Je to blbost, ale jak mě karta s helikoptérou potěšila :D

 5. petr napsal:

  ahoj,

  chtěl bych se zeptat jestli si můžu v americe založit učet přes internet a z čech tam poslat peníze

  díky

  petr

 6. jiripavlik napsal:

  @petr: Myslim si, ze to spise nepujde.

 7. Jira napsal:

  Ahoj,

  chci se zeptat, zda je nějaká možnost založit si účet v USA? Podnikám v ČR, mám velmi dobře rozjetý byznys přes Ebay se specifickým zbožím. Zisky jsou skvělé avšak dost mě brzdí to, že někteří prodejci v USA požadují US účet a kartu i PayPal. Kvůli tomu se tam samozřejmě stěhovat nechci a pochybuji, že když si tam udělám výlet, že mě tam založí účet na počkání :(

  Je to pro mě velmi důležité, protože se jedná o obchod, který ročně prináší zisk přes 2 mega Kč a to mi dost trhá žíly, že to nechávám ladem :D :( Jestli máš nějakou radu nebo bys věděl jak to spolehlivě obejít, tak budu moc vděčný!!!

  Díky

  J.

 8. Bára napsal:

  Ahoj, chtěla jsem se te zeptat… Jak je nejlepší celý rok platit v us? jestli si založit americký účet, nebo mít normálně českou kreditku… Nebo spíš kdybych chtěla v Čr zaplatit nějaký dárek třeba k narozeninám a budu v usa, jak to udělat. jde to platit z dolaru? diky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *