Kde a jak si vlastně žiju

Teď mi tak došlo, že jsem vlastně pořádně nenapsal článek o tom, kde žiju. Až na ten, co jsem napsal ještě doma, ale ten není aktuální, protože rodina se mezitím přestěhovala do menšího města.

Tím městem je maličká vesnice jménem Farmington (mapa; když si ten název přečtete pozorně, zjistíte, z čeho vlastně vznikl), která má asi 200 obyvatel (a velkou čerpací stanici Shell). To ale není tak docela přesné, protože já bydlím na ranči (přijde mi to víc cool než říkat, že žiju na farmě :-D), který je asi další kilometr nebo dva od Farmingtonu (jednou jsem to šel pěšky tam a zpět a zabralo mi to asi hodinu, ale jsem moc líný teď otevírat Google Mapy a měřit to přesně). Abych to shrnul, bydlím prostě na venkově, a tím venkovem myslím skutečný venkov.

Moje hostitelská rodina tu má obrovský pozemek, kde kromě nás žije asi 20-30 zvířat všeho druhu (koně, morčata, psi, kočky, prasata a černé vdovy :-D).

Na pozemku jsou dva domy, jeden novější, ve kterém bydlí rodina, a druhý starší, ve kterém bydlím já s Mikeyim, mým host-bratrem. Abyste to nepochopili špatně, tak ten starý dům je fakt starý a neobyvatelný, takže vlastně spíme v takovém šatníku, kde je jen palanda, TV, Xbox a klimatizace. To je fajn, ne? Navíc tam nejsou okna, takže se tam fakt dobře usíná (a mnohem hůř vstává).

Jo, to nasere, přijet do Ameriky, těšit se na kdovíco a skončit takhle. To jo. Ale! Když to nezačalo dobře, o to líp to skončí! Už od mého příjezdu rekonstruujeme (ano, i já; kamrád mého taťky měl pravdu, když řekl, že to vypadá, jako když potřebují levnou pracovní sílu z východu :-D) ten starý dům společně s “host-dědou”, otcem host-mum, který je stavař. I když je to tereticky děda, tipuju, že mu není víc než 55-60 let. Ale to je jedno.

Prostě jsme dům skoro celý postavili znovu (zůstala jen střecha a hlavní zdi), zbytek zdí a základů se vyboural a postavil znovu. Za týden nebo dva budeme mít dvě obrovské místnosti, kde nebude nikdo v noci otravovat, abysme ztlumili věž nebo šli spát. Prostě vlastní dům, s ledničkou a s trochou štěstí i s koupelnou (kdo ji potřebuje?). No prostě je to tu lepší a lepší. :-D

Doplněno později: Pozdější shrnutí o mém umístění si můžete přečíst také v článku Závěrečné shrnutí, aneb that’s it, that’s all.

Černá vdova - jenom 4% kousnutí končí smrtí. Pohoda, ne?

Dlouhá cesta, ta odbočka doprava, která je trochu vidět, vede k nám na farmu.

Sice tam toho není moc vidět, ale je to dům host-rodiny :-)

Pohled na budovy na pozemku, ten jak se tam pasou krávy už patří někomu jinému.

Můj a host-bratrův pokoj in the progress. :D

You may also like...

3 Responses

  1. T napsal:

    Fotky? :)

  2. Eve napsal:

    Jo, fotky by to chtělo…:P :D

  3. jiripavlik napsal:

    @T a @Eve: Budou :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *